Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2021 17:02   Güncelleme : 22-02-2021 20:31

Yerel sanatçıdan haddini aşan açıklamalar

Yerel sanatçıdan haddini aşan açıklamalar

Bölgemizde yerel sanatçı olan ve zaman zaman Niğde'nin birçok köy ve kasabasında düğün sezonunda etkinliklerde sahne alan Aytuğ Özdemir, sosyal medya üzerinden öyle bir açıklama yaptı ki; yaptığına yağacağına pişman oldu. Açıklama sonrası Niğde halkı tek ses olarak bu olaya tepki gösterirken, kendini sanatçı olarak ifade eden Özdemir’e sadece vatandaşlar değil, medya ve radyolardan da tepki yağdı. Şehrimizin köklü radyosu Niğde FM’in attığı adım ile İç Anadolu bölgesinde bulunan radyoların da müzik listelerinden çıkarılmaya başlandı. Geçtiğimiz gün yaşanan olayda sosyal medya hesabından Aytuğ Özdemir isimli şahıs haddini aşarak “Kecikalelilere ne dersin yav. Siz sazdan sözden ne anlıyorsunuz da konuşuyorsunuz. Ancak siz tepinmeyi biliyorsunuz. ….tozun toprağın içinde anlanıyorsunuz. Keçikalesi köyünden beni bunlar gibi arayanlar var. 30 bin lira istiyorum düğün çalmak için ama bunların gücü yetmiyor. Beni isteyen adam 30 bin lirayı verir çağırır düğününde" dedi ve alaycı bir tavırla kasaba halkını küçümseyen açıklamalarda bulundu. Bunun ardından Kecikalesi Kasabası ve Niğdeliler duruma sosyal medya hesapları üzerinden yoğun bir tepki gösterdi. Aytuğ Özdemir'in bu tavırları nedeniyle hakkında yasal işlem başlatılacağı öğrenilirken, tepkilerin arkası kesilecek gibi değil.
NİĞDE FM ŞARKILARINI LİSTESİNDEN ÇIKARTTI
Olayın ardından Niğde’nin köklü radyosu Niğde FM aldığı karar ile, Özdemir’in tüm şarkılarının müzik listelerinden çıkarıldığını duyurdu. Bu adımın ardından İç Anadolu bölgesinde bulunan birçok radyo da bir sanatçıya yakışmayan bu hareketinden dolayı Özdemir’in şarkılarını listelerinden silmeye başladı.
ANADOLU KÜLTÜRÜ HASSASİYETİ
Konu hakkında Niğde FM ailesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bizim toprağımızın insanı Anadolu’nun tezenelerinin tamamına her zaman sahip çıkmıştır. Merhum Neşet Ertaş üstadımız başta olmak üzere birçoğunun ilk yola çıktıkları sahneler bizim ilçemiz bor başta olmak üzere Karanlıkdere Tepeköy, Karakapı, Uluören, Keçikalesi ve diğer köylerimiz olmuştur. Aytuğ Özdemir’inde ilk adımı attığı yer bu topraklardır. Keçikaleli hemşerilerimle ilgili yapmış olduğu bu seviyesiz konuşmasından ötürü şahsı kınıyor ve Niğde  FM Radyomuzun arşivinde çıkararak protesto ediyoruz.” dedi.
ÖZDEMİR KENDİNİ SAVUNMUŞ!
Aytuğ Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklama sonrasında gelen büyük tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaptı fakat biz Niğde halkının ister geneline isterse en küçük ferdine olsun, yapılan bu saygısızlığın açıklamasını kabul etmiyor ve açıklamasın yer vermiyoruz.
(Niğde Haber Gazetesi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA