Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2021 16:11

Hikmet Bekil’den “HDP için” suç duyurusu

Hikmet Bekil’den “HDP için” suç duyurusu

Niğde Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hikmet Bekil, ülkenin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğüne göz dikmiş HDP’nin kapatılması için Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunarak kapatılmasını talep etti.
HDP’nin yöneticilerinin ve milletvekili düzeyinde eli kanlı silahlı terör örgütüne sırt sırta verdiğinin altını çizen Bekil, Hendek olaylarına değinerek “O dönemde siyasi partinin belediyeler düzeyinde terör örgütüne destek verdiği ortadadır” dedi. Bu konunun Ülkemiz adına oldukça hassas olduğuna da değinen Bekil, “Ülkemizin bağımsızlığına ve bütünlüğüne göz dikmiş kim olursa sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.
O DİKELÇEDE NELER YER ALDI
Bekil’in HDP’nin kapatılma talebinin yer aldığı ve Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı: “Halkların Demokratik Partisi'nin Devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, insan haklarına, eşitlik ve hukuk devleti ilkelerine, millet egemenliğine, demokratik ve laik cumhuriyet ilkelerine aykırı olması, sınıf veya zümre diktatörlüğünü veya herhangi bir tür diktatörlüğü savunmayı ve yerleştirmeyi amaçlaması, suç işlenmesini teşvik etmesi kamuoyunda da infial yaratacak düzeyde açıklamalar ve söylemlere bizzat genel başkan düzeyinde dile getirilmektedir. Kaldı ki siyasi partinin çoğu genel kurul ve il kongrelerinde devletin bağımsızlığına ve bölünmez bütünlüğüne karşı odak haline gelme kıstasına ulaşacak seviyede söylemlerinin bulunduğu kamuoyunca da görülmektedir. Kapatılmasını talep ettiğim siyasi partinin muhtelif il ve ilçe yöneticileri ile milletvekili düzeyinde eli kanlı silahlı terör örgütüne sırt sırta verdiği, hendek olayları döneminde siyasi partinin belediyeler düzeyinde terör örgütüne destek verdiği ortadadır. Kaldı ki halen seçilmiş belediye başkanlarının hain terör örgütü ile iltisaklı olmalarında ötürü vekaleten il düzeyinde valilerimiz belediye başkanlığı görevini yerine getirmektedir. Siyasi partinin milletvekili ve eş genel başkanı Figen Yüksekdağ Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki parti programında "Sırtımızı YPG’ye , YPJ’ye ve PYD’ye yaslıyoruz. Bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz." demektedir. Siyasi partinin açıkça bu söylemlerinde dahi ülkenin bağımsız bütünlüğüne göz dikmiş eli kanlı terör örgütünün geldiği noktayı ortaya koymaktadır. Siyasi partinin genel başkan düzeyinde yaptığı açıklamada; Selahattin Demirtaş eli kanlı terör örgütünün kurucusu bebek katili hakkında "heykelini dikeceğiz" demekten geri durmamıştır. 14.02.2021 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sinir dışı operasyonu kapsamında hain terör örgütü ile sıcak temas sağlanmış, vatan uğruna 16 vatandaşımız şehadet şerbetini içmiştir. Bu durumda dahi parti merkez yürütme kurulu açıklamalarında eli kanlı örgüte, terör örgütü söylemini atfetmede bulunamamışlar bu acı olaydan devletimizi sorumlu tutmaktan geri durmamışlarıdır. Yukarıda açıklanan ve Cumhuriyet Başsavcılığınızca re'sen dikkate alınacak nedenlerden ötürü odak haline gelmiş, ülkenin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğüne göz dikmiş siyasi partinin temelli kapatılmasını arz ve talep ederim.” dedi.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA