Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2021 17:09   Güncelleme : 20-02-2021 10:54

Bir acayip iş: Kamyonete motosiklet cezası kesildi

Bir acayip iş: Kamyonete motosiklet cezası kesildi

Niğde'de özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Abdurrahman Koçer 'e 2010 yılında yani yaklaşık 10 yıl önce sattığı kamyonetine motosiklet plakası üzerinden otoyol geçiş ihlali cezası kesilerek adresine gönderildi. Cezayı gören Koçer, önce ne olduğuna anlam veremedi. Şirket ise “İspatlayın” dedi.  Niğde'de yaşayan ve özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Abdurrahman Koçer, 10 yıl önce aldığı ve bir süre kullandığı kamyonetini 2010 yılında sattığı ve şuan kendine ait olmayan kamyonetin plakasına, Bursa'dan motosiklet plakası olarak otoyol geçiş ihlal cezası geldiğini görünce büyük şok yaşadı.
İSPAT EDİN İPTAL EDELİM
Durumu öğrenen Koçer, hemen otoyol şirketiyle irtibata geçerek görüştükten sonra aldığı cevap "İspat edin cezayı iptal edelim" oldu. Yaşadığı bu olay sonrası şok olan Koçer, "2010 yılında satmış olduğum kamyonet. 2010'un 11. ayının 9'unda tebligat geldi. Ben bu aracı 2010 yılında Ömer Temur isimli şahsa satmışım. Burada satmış olduğum aracın plakası 34 DFT 27 plakalı araç, 2020 yılının sekizinci ayında Bursa'da otobandan geçiyor. Toplam 134 lira faizleri ile birlikte 300 liralık bir ceza bana geliyor. Firmayı ve avukatı aradığımda, "size nasıl yaptığını bulmamız gerekiyor, ispatlayın aracın sahibi olmadığınızı" diyorlar. Bende "Tamam" dedim. İcra mahkemesine verdiğim dilekçenin ücretinin bin 500 TL gibi yüksek bir oran var. Yani benimle hiçbir alakası olmayan plaka yüzünden 300 TL'lik bir meblağ çıkartıyorlar” diye konuştu.
DEVLETİMİZ BU ŞİRKETLERİ DENETLESİN
Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Koçer, "Plaka başka bir araca, motosiklete geçiyor ve motosikletle geçiyorlarmış. Yani hiç takip etmeden otoyol şirketi bize icra gönderiyor. Evrakımızı gördüğünüz gibi takip başlatılıyor. Bir şirket bana avukatı aracılığıyla bunu gönderiyor. Bunu benden ne hakla istiyorlar. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı'ndan yardım bekliyorum. Devletimizin bu şirketler hakkında gerekli takipleri yapmasını istiyorum. Böyle birkaç kere ceza geldiğini duydum. 2010 yılında araç olarak sattım 2020 yılında bu araç motosiklet olmuş cezası bana geliyor. Arada 4-5 kişi satmış cezası bana geliyor'' dedi.
(İHA)
 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA