Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-02-2021 17:06

Meslek atölyeleri projeler geliştirecek

Meslek atölyeleri projeler geliştirecek

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Niğde Valiliği, Ömer Halisdemir Üniversitesi ve İŞKUR İl Müdürlüğünün proje ortağı olduğu 2Girişimcilik ve Meslek Edindirme Atölyeleri’ faaliyete başladı.  Merkez Dumlupınar İlkokulunun tarihi binasında hizmete giren Mesleki eğitim tabanlı atölyelerin ilk kursiyerleri ise kadınlar ve engelliler olacak Proje ise toplamda 1 milyon 770 bin lira bütçeye sahip.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, açılan atölyelerde, toplumun farklı kesimlerinden insanların bir araya geleceğini ve inovasyon ve girişimciliğe yönelik çalışmalar yapacaklarını söyledi. Şimşek, "Atölyede, toplumun farklı kesimlerinden insanlarımız bir araya gelecek ve inovasyon ve girişimciliğe yönelik çalışmalar yapacaklar, projeler hayata geçirecekler. Buradan çok güzel neticelerin ortaya çıkacağına inanıyorum. Çünkü insanlarımızda bu potansiyel ve heyecan var, yeter ki onlar imkan sunalım. Bu imkanı da bu şekilde sunmuş oluyoruz” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, girişimci kadınlar için ürün tasarımları ve tekstil, CNC üretim süreçleri ve lazer işleme, 3 boyutlu yazıcı ve robotik kodlama, kaynakçılık, yenilenebilir enerji eğitim, yemek atölyelerinin açıldığını kaydederken, Projenin Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklendiğini belirtti.
Proje hakkında bilgi veren Yaşar; “1 milyon 770 bin lira bütçeli bir projedir. Projemiz ilk etapta bin dezavantajlı genç, 300 dar gelirli kadın, 100 engelli vatandaşımıza hizmet verecek. Atölyemizi, öğrenci azlığından dolayı boşalan Dumlupınar İlkokulumuzun tarihi binasını proje kapsamında değerlendirdik. Ecdat yadigarı tarihi binamızı hem vatandaşlarımıza meslek edindirme de hem de ilimizdeki öğrencilerin ulusal ve uluslararası proje yarışmalarına hazırlanmalarında kullanılmasıyla gelecek nesillerimizle buluşturuyoruz” diye konuştu.
(İHA)
 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA