Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 16:01

Teknopark’ın doluluk oranı yüzde 79’a ulaştı

Teknopark’ın doluluk oranı yüzde 79’a ulaştı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesinde 2013 yılında yaklaşık kurulan Niğde Teknopark, aradan geçen 7 yılda birçok başarıya imza atarken gerçekleşen son Olağan Genel Kurulda tesisisin yüzde 79 gibi ciddi doluluk oranına ulaştığı belirtildi.
Üniversite-Sanayi iş birliğinin artırılması, ileri teknolojiye yönelik girişimciliğin teşvik edilmesi, teknolojik bilgi üretilmesi, bilimsel bilginin ticarileştirilmesi, Ar-Ge’ye dayalı ürün ve üretim yöntemlerinin geliştirilmesi ile bu oluşum aynı zamanda firmalar ve girişimcilere üniversitenin altyapı imkânlarından akademisyen ve öğrenci/mezun potansiyelinden yararlanma imkânı sağlayan Niğde Teknopark A.Ş.’nin 7. Olağan Genel Kurul toplantısı, Yönetim Kurulu ve Genel Kurul Üyelerinin katılımıyla Ömer Halisdemir Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.
TEKNOPARK HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

7. Olağan Genel Kurul toplantısı Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü ve Niğde Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Genel Kurul Niğde Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rifat Battaloğlu’nun 2020 yılı faaliyetleri ile Teknopark’ın genel durumunu özetleyen sunumu ile devam ederken, önümüzdeki dönem planlamalarının görüşülmesi ile sona eren 7. Olağan Genel Kurulun ardından Genel Kurul Üyeleri, Niğde Teknopark’ın yüzde 79 doluluk oranına ulaşmasından dolayı memnuniyetlerini belirterek, Genel Müdür Dr. Öğr. Üyesi Rifat Battaloğlu’na ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerini iletti.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA