Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2021 12:07   Güncelleme : 15-02-2021 09:58

Enerya Enerji’nin satıldı

Enerya Enerji’nin satıldı

Niğde dahil 9 ilde gaz dağıtım işlerini yürüten ‘Enerya Enerji’ satıldı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Ahlatcı Holding’e devri ve satışına Ocak ayında izin verilen Enerya Enerji’nin devir işlemleri tamamlanırken yönetim kurullarına da değişikliğe gidildi.  EPDK tarafından Ahlatcı Holding’e devri ve satışına Ocak ayında izin verilen Enerya Enerji’nin devir işlemleri gerçekleşti. Böylece, hisselerinin yüzde 70’ini STFA Holding’in, yüzde 30’unu İsviçre merkezli Partners Group’un elinde olan Enerya Enerji Ahlatcı Holding’in bünyesine resmen katılmış oldu.  Devir işleminin bitmesi ile birlikte Enerya Enerji’nin yönetim kurulunda da değişikliğe gidilirken, Enerya Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ahmet Ahlatcı, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne ise Ahmet Emin Ahlatcı getirildi. Enerya Enerji; Antalya, Aydın, Erzincan, Karaman, Denizli, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Konya dahil 9 il ve Konya Ereğli olmak üzere 1 ilçede doğal gaz dağıtım hizmetleri yapıyor.
Ayrıca Niğde ve diğer illerde yaklaşık 1 milyın 500 bşn civarında abonesi olan şirket Türkiye’nin en yaygın 2. özel dağıtım şirketi olma ünvanını da koruyor.
AHLATÇI HOLGİNGİ YAKINDAN TANIYALIM
Ahlatcı Holding, Fortune 500 Türkiye Araştırması’nda ilk 10 içinde yer aldı. Ahlatcı Kuyumculuk, 34.7 milyon dolarlık net satış rakamıyla 8.sırada yer alırken, Ahlatcı Metal Rafineri A.Ş. de net satış rakamı 26.8 milyon dolarla 12. sırada yer almıştı. Ahlatcı Holding bünyesinde 3 bin 500 kişi istihdam ediliyor. Açıklanan Fortune 500 Türkiye araştırmasında yer alan şirketlerin kuruluş bölgelerine göre yapılan dağılımda; Marmara Bölgesi'nde Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş, Doğu Anadolu Bölgesi'nde Ak-Ay Gıda Müh. İnşaat Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti, Akdeniz Bölgesi'nde Tosçelik Profil ve Saç Endüstrisi A. Ş, Ege Bölgesi'nde Petkim Petrokimya Holding A.Ş, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Altunkaya İnşaat Nakliyat Gıda Ticaret A. Ş, İç Anadolu Bölgesi'nde ise EÜAŞ Elektrik Üretim A.Ş.  ve Karadeniz Bölgesi'nin en büyük şirketi Ahlatcı Kuyumculuk yer alıyor. 
(Haber Merkezi)

 

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA