Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2021 12:36

Gültekin: 18 yılda 20.8 milyarlık yatırım yapıldı

Gültekin: 18 yılda 20.8 milyarlık yatırım yapıldı

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 8 Şubat Pazartesi günü 5 Şubat Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen AK Parti Niğde 7. Olağan Kongresi hakkında açıklama yaparken Niğde’nin 18 yıllık yatırımlarına da yer verdi.
Kongrenin birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla gerçekleştiğini vurgulayan Milletvekili Gültekin: “2001 yılında, “Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları tarafından kurulan, milletimizin partisi, AK Partimiz, 20. yaşına doğru ilerlerken, hamdolsun teşkilatlarından aldığı güç ile milletimize hizmet etmeye devam ediyor. 11 milyonun üzerinde ki üye sayısı ile Daha Güçlü ve Büyük Türkiye” hedeflerimize, inandığımız yolda yürüyerek; milletimize hizmet etmeye, hız kesmeden devam edeceğiz. Kongremizin; Partimize, Niğde'mize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, Ömer Kılıç Başkanımıza ve yeni Yönetim Kurulu Üyelerimize başarılar diliyorum” dedi.
18 YILLIK YATIRIM KARNESİ
Son 18 yılda Niğde’ye 20.8 milyar TL yatırım yapıldığının altını çizen Milletvekili Gültekin: “Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, son 18 yılda, birçok reform, eser, hizmet ve mega projelerle tanıştı. Niğde’mizde bu yatırımlardan üzerine düşeni aldı. Son 18 yılda, AK Parti hükümetleri döneminde, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda Niğde’mize 20,8 milyar TL yatırım yapıldı.
Ayrıca, 11 milyar TL maliyetli Ankara-Niğde Otoyolu için Sayın Cumhurbaşkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Çünkü bu otoyol ile "Artık Her yol Niğde’mize çıkacak... Niğde Anadolu’nun parlayan yıldızı olacak… Bu otoyolun Niğde’mizin her alanda gelişmesine katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Yol ve diğer avantajlarımız ile organize sanayi bölgelerimize yatırımcılar gelmeye başladılar. Bizde bunu fırsat bilerek, 3. Organize sanayi bölgemizi kayseri yolu üzerine, otoyolumuzun hemen yanına kuruyoruz. Yine 40 yıldır, tüm siyasi partilerin seçim kitapçıklarının birinci sayfasında yer alan, benimde çok önemsediğim, Kale ve Çevresinin Yenilenmesi Projemizi, Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettiğimizde, hemen onay vererek, süreci başlattılar. Niğde’mize vizyon katacak bu mega proje için ve diğer tüm projeler için, Sayın Cumhurbaşkanımıza Niğdeliler adına, çok teşekkür ediyorum. Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bize sahip çıkan siz kıymetli teşkilat mensuplarımıza, yürekten teşekkür ediyorum.
NİĞDE YENİ STADINA KAVUŞUYOR
Daha önce müjdesini vermiş olduğumuz; Niğde’mize yakışacak, yeni modern 7.500 kişilik Niğde Stadyumu’muzun ihalesini 2 ay içinde gerçekleştirip, 1 yıl içinde de yapımını tamamlayacağız. Yine 5 Şubat Kapalı Spor Salonumuzu yenileyerek, geleceğin şampiyonlarına yakışır yeni Spor Salonumuzu Niğde’mizin ve gençlerimizin hizmetine sunacağız. Ayrıca Bucakçayır Sentetik Saha çevresine 500 kişilik tribün ve soyunma odalarını yaparak, amatör takımların kullanımına uygun hale getireceğiz. Yine geleceğimizin teminatı gençlerimizin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek için İlçelerimize ve beldelerimize Gençlik Merkezleri yapımını planlamaktayız. Davetimizi kırmayarak kongremize gelen ve Niğde’mize göstermiş olduğu yakın ilgiden ve desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na genç kardeşlerim ve tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. 
200 TIR PATATES ALIMI YAPILACAK
Belediyecilikte ülkemize, yeni bir vizyon kazandıran, bize her daim sahip çıkan değerli büyüğümüz, abimiz Sayın Mehmet Özhaseki Bakanımızın destekleriyle; depolardaki patateslerden ilk aşamada olarak ilimizden 200 tır yani 5.000 ton patates alımı yapılacak. Peyder pey alım 5.000 tondan sonrada devam edecek. Bizlerde kalıcı çözümler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Desteklerinden dolayı Niğdeli çiftçilerimiz adına Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.
Yine kongremize katılarak bizleri onurlandıran;  Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erkan Kandemir, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, MKYK Üyemiz, Çorum Milletvekilimiz Sayın Ahmet Sami Ceylan, Teşkilat Başkan Yardımcımız Sayın Halis Dalkılıç, Adana  Milletvekilimiz Sayın Abdullah Doğru, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Ahmet Mücahit Arınç, Adana Milletvekilimiz Sayın Ahmet Zenbilci, Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Mustafa Kendirli, Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Yücel Menekşe, Teşkilat Koordinatörümüz Sayın Yusuf Çoşkun, Teşkilat Koordinatörümüz Sayın Kurtcan Çelebi, Kırşehir İl Başkanımız Sayın Seher Ünsal, Aksaray İl başkanımız Sayın Hüseyin Altınsoy ve bizleri yalnız bırakmayan teşkilatımızın tüm üyelerine ve kıymetli hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA