Advert
ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 09-02-2021 08:29   Güncelleme : 09-02-2021 09:42

Şehrin göbeğindeki okulu defalarca soydular!

Şehrin göbeğindeki okulu defalarca soydular!

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (M.T.A.L.) hırsızların pençesinden bir türlü kurtulamıyor.
İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgınındaki yasakları da fırsat bilen hırsızlar, kamunun okulunu adeta soyup soğana çevirmekten geri kalmadılar. Edinilen bilgiye göre, Niğde Fazıl Doğruöz Meslek Lisesi’nin son üç ayda 4 kere soyulduğu iddia edildi. İddiaya göre, İlk olarak okul kantinine giren hırsızlar kantindeki paraları çalarak izlerini kaybetti. Daha sonra okul bahçesinde bulunan muslukları çalan hırsızlar hızını alamadı ve yaklaşık bir ay önce okul idarecilerinin odasına kadar girerek 2 adet tablet bilgisayar çaldı. Tablet hırsızlığına karıştığı belirlenen zanlı polis tarafından yakalanarak tutuklandı ve cezaevine teslim edildi. Son olarak geçtiğimiz hafta muayyen bir saatte okulun ‘Makine Bölümünün’ bilgisayar laboratuvarına giren hırsızlar, değeri yaklaşık 80 bin lira olan 25 adet bilgisayar ile bir adet yazıcı ve akıllı tahtayı kablolarıyla birlikte çalarak kayıplara karıştı. Şüpheliler dalga geçer gibi okulun laboratuvarına ve bahçesine boş bira kutularını bıraktı.  Hırsızlık olayının yetkililere bildirilmesi üzerine polis ekipleri ile olay yeri inceleme ekiplerinin gerekli araştırma ve incelemeyi yaptıktan sonra, parmak izlerini alarak şüphelilerin yakalanması için geniş bir çalışma başlattıkları öğrenildi.
OKULDA GÜVENLİK YETERSİZ İDDİASI
Kamuoyunda okulda yeterli güvenlik önlemlerinin olmadığı, bahçe içinde ve binaların çevresinde yeterli aydınlatma ve güvenlik kamera donanımının bulunmadığı, var olan ışıklar ile güvenlik kameralarının da bazılarının arızalı olduğu, bina pencere parmaklıklarının sağlam olmadığı, gece görevlisi ile herhangi bir alarm sisteminin bulunmadığı gelen iddialar arasında. Şehrin tam merkezinde bulunan bir okulda birden fazla hırsızlık olayının yaşanması oldukça düşündürücü.
Niğde Haber Gazetesi/ Özel Haber

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA