Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-02-2021 14:18

Tıp Fakültesine ‘Tıpta Uzmanlık’ kadrosu verildi

Tıp Fakültesine ‘Tıpta Uzmanlık’ kadrosu verildi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tıpta uzmanlık eğitimi vermek için, ilk defa tıpta uzmanlık öğrencisi (asistan doktor) kadrosu verildi.
Tıpta uzmanlık eğitimi vermek üzere T.C. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu (TUK) tarafından geçtiğimiz Ekim ayında yetkilendirilen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesine, Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda bir, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda altı olmak üzere toplam yedi tıpta uzmanlık öğrencisinin alınacağı, 2021 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem Başvuru Kılavuzunun yayınlanması ile bildirildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rettörü Prof. Dr. Muhsin Kar, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ile birlikte faaliyetlerine başlayan Tıp Fakültemizin, yetkin akademisyen ve doktorları ile gelişmeye devam edeceğinin altını çizerek verilen tıpta uzmanlık öğrencisi kadrosunun da önemli olduğunu ve kendilerini oldukça memnun ettiğini belirtti. Rektör Kar ayrıca bu başarıda emeği geçen herkese de teşekkürlerini iletti.
Çağdaş ve yenilikçi bir tıp eğitimi vermeyi amaçlayan, bu amaç doğrultusunda güncel bilgi ve beceriye sahip, analitik düşünen, bilgisini yorumlayan, araştırmacı, kendini yenileyebilen, iyi iletişim kurabilen ve insani değerlere sahip hekimler yetiştirmek için çalışan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi, önümüzdeki dönemlerde her tıpta uzmanlık alanında, eğitimin başlaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA