Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2021 12:40

Gültekin: 5 Şubat’ın onurunu yaşıyoruz

Gültekin: 5 Şubat’ın onurunu yaşıyoruz

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Niğde'ye gelişinin 87.Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
5 Şubat, Niğde tarihi için önemli günlerden biri olduğunu vurgulayan Gültekin: “Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize teşriflerinin 87. Yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyor, aynı zamanda işgal altında geçen o günkü zor koşulları, Anadolu ve Niğde halkının büyük bir özveri ile verdikleri vatan mücadelesini bir kez daha saygıyla yâd ediyoruz.” dedi.
Geçmişini bilmeyen toplumlar, geleceğini kuramaz diyen Milletvekili Gültekin: “ Bizler, işgal edilmiş topraklarda, büyük sıkıntılarla ve kıt imkânlarla; onuru ve namusuyla kurtuluş mücadelesi vermiş olan Anadolu halkının birer evladı olmaktan gurur ve onur duyuyoruz. Hepimizin bildiği gibi; Niğde’miz, o dönem herhangi bir işgale maruz kalmamıştır. Ancak Niğde halkı, Milli Mücadele’ye her yönden destek vermiş, Anadolu’nun kurtuluş mücadelesine çok önemli katkılar sağlamıştır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; 5 Şubat’ta Niğde’mize teşrif etmiş, Niğde halkı o gün coşkulu bir kalabalıkla Mustafa Kemal Atatürk’ü bağrına basmış, O’nu Niğde’de misafir etmekten onur ve gurur duymuştur. Bizlerde şanlı geçmişimizden aldığımız kuvvet ile bize emanet edilen vatanımızı canımız pahasına koruyarak gelecek nesillere bırakacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı ve bayrağı için şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum” İfadelerini kullandı.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA