Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-02-2021 08:48

Köy okullarında yüz yüze eğitim 15 Şubat'ta başlıyor

Köy okullarında yüz yüze eğitim 15 Şubat'ta başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında yüz yüze eğitimle ilgili, ülke genelinde köy okullarında 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayacağını, ancak olası bir vaka artışında ise eğitime yeniden ara verileceğini söyledi ve ülke genelinde bir çok alanda yasakların gevşetilmesinin ise vaka sayılarının düşüşü ile bağlantılı olabileceğini belirtti.
Erdoğan; "Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim-öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim ve öğretime yeniden ara verilebilecek. Bunu da özellikle söylemek zorundayım. COVID-19 her şeyden tehlikeli ve önemli. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz” dedi.
NİĞDE’NİN OKULLARI
Niğde’de 2’si özel olmak üzere 17 anaokulu, 2’si özel 3’ü özel Eğitim olmak üzere 168 ilkokul, 2’si özel toplam 140 Ortaokul, 7’si Özel 62 adette lise bulunuyor. İl ve ilçe merkezde Halk Eğitm Merkezi, Rehberlik Araştırma Merkezi ve BİLSEM sınıflarından ise toplam 20 eğitim kurumu var.
Niğde’de böylece toplamda 13’ü özel 407 ilk, ortaöğretim ve lise düzeyinde eğitim kurumu faaliyet gösteriyor.  Eğitime başlayacak olan köy okullarının listesi ise önümüzdeki günlerde yetkililer tarafından açıklanması bekleniyor.
8 ve 12. SINIFLAR
Her türlü tedbiri almak zorunda olduklarını söyleyen Erdoğan, açıklamalarının devamında ise "8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarında ki eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için gereken çalışmalar da yürütülecek. Yine vakaların belirli bir sayının altına düşmesiyle birlikte esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesiyle ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz” diye konuştu.
ESNAF VE TİCARİ LANLARIN KISITLAMA SÜRECİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafın dört gözle beklediği kısıtlamaların kaldırılması için Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Erdoğan, "Vakaların belirli sayısının altına düşmesiyle esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi takvimini başlatmayı planlıyoruz. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak esnaflarımıza yönelik uygulanan kısıtlamaların esnetilmesi takvimini kademeli başlatmayı planlıyoruz” dedi.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA