Advert
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-01-2021 12:14

'Tanzim' satış geri döndü: Temel ürünler PTT'den satılacak

'Tanzim' satış geri döndü: Temel ürünler PTT'den satılacak

Gıda fiyatlarında yaşanan artışların ardından 'tanzim' satışları anımsatan bir uygulamanın hayata geçirileceği öğrenildi. Ayçiçek yağı başta olmak üzere, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel ürünlerin PTT'den ucuza satılacağı öğrenildi.
Gıda fiyatlarında son zamanlarda yaşanan fahiş artışın arından hükümet harekete geçti. Çok sayıda ürün PTT'den indirimli olarak satılacak.
Ayçiçek yağı başta olmak üzere temel gıda fiyatlarında meydana gelen fiyat artışlarına karşı, kooperatifler ve PTT’nin indirimli satış ortaklığı devreye alınacak.
PTT'DEN 'TANZİM' SATIŞ
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (TKK) yanı sıra Fiskobirlik ve Çaykur ürünlerinin de online satış yapan PttAVM.com’a dahil edilerek, bu kooperatiflerin şubesinin bulunmadığı yerlerde de internet üzerinden indirimli ürün satılacak.
İlk olarak, ayçiçek yağı başta olmak üzere, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünlerinde fiyatların aşağıya çekilmesi için kooperatif ürünlerine ağırlık verilecek. Öte yandan gıda üreticileri geçtiğimiz günlerde hükümetin marketlere yaptığı 'baskın'lara tepki göstermişti. Fiyatların artışını maliyet artışına bağlayan üreticiler, baskın yapmanın yerine maliyetleri düşürecek adımların atılması gerektiğini belirtti.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA