Advert
SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-01-2021 13:21   Güncelleme : 29-01-2021 17:14

Yapılandırma için son şans

Yapılandırma için son şans

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Niğde İl Müdürü Nail Van, sosyal güvenlik prim ve prime ilişkin borçlar ile idari para cezaları bu yasa kapsamında çok cazip şartlarda yeniden yapılandırma imkanının 1 Şubat’ta sona ereceğini söyledi.
TBMM'de kabul edilen 7256 sayılı Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Kanunu için son başvuru tarihi için geri sayım başladı. 31 Aralık 2020 tarihinde sona eren ancak 3343 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla başvuru tarihi 1 Şubat 2021 tarihine uzatılan yapılandırma için son günlere girildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Niğde Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nail Van, “Sosyal güvenlik prim ve prime ilişkin borçlar ile idari para cezaları bu yasa kapsamında çok cazip şartlarda yeniden yapılandırma imkânı sunuldu. Vatandaşlarımız için fırsat sayılacak bu yapılandırmadan yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımız borçlarını yapılandırarak sadece gecikme zammından kurtulmadığı gibi yapılandırma ile birlikte devletimizin sunduğu birçok teşvik de borçlu olan vatandaşlarımız için aktif hale gelecektir. Bu yüzden fırsat olarak ifade ediyoruz” dedi. Bağ-Kur prim borçluları içinde yapılandırma ile gelen fırsatları aktaran VAN “Yine eski ifade ile Bağ-Kur'lu dediğimiz 4/b sigortalılarımız için prim borcu nedeniyle dondurulan günlerin yeniden canlandırılması anlamına gelen ihya borçlarının ödemesinde de ciddi avantajlar sunuluyor" ifadelerini kullandı.
Genel Sağlık Sigortası prim borçları için başvuru şartı olmadığını dile getiren Nail Van; "Genel Sağlık Sigortası prim borçları için herhangi bir başvuru şartı olmayıp 30 Nisan 2021 tarihine kadar borcunun ana parasını ödeyen vatandaşlarımızın bu borçtan kaynaklanan gecikme zammı tamamen silinecektir. Ayrıca bugüne kadar gelir testine girmemiş vatandaşlarımız 31 Mart 2021 tarihine kadar gelir testine girmeleri halinde gelir testi sonucuna göre borcun tamamen silinmesi durumu da ortaya çıkacaktır" dedi.
Son başvuru tarihi olan 01 Şubat 2021’ de vatandaşlarımızın bu fırsattan yararlanabilmesi için İl Müdürlüğümüzde 23.59’ a kadar hizmet verileceğini söyleyen İl Müdürü Van; “Sigortalılarımızı ve işverenlerimizi bu büyük fırsattan yararlanması için bekliyoruz.” çağrısında bulundu.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA