Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2021 16:52

Yetiştirme yurduna verdiği çocuklarının peşine düştü

Yetiştirme yurduna verdiği çocuklarının peşine düştü

 

ATV televizonu ekranlarında yayınlanan büyük bir ilgiyle izlenen Müge Anlı’nın sunduğu programda her gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ederken, son programda yılar önce Yetiştirme Yurduna vermek zorunda kaldığı evlatlarının peşine düşen baba önce kızının sonrada oğlunun izine ulaşırken, oğlu Halis’in Niğde’de yaşadığı ortaya çıktı.
Programın son programında ele alınan konu seyirci kitlesine duygulu anlar yaşatırken bir ailenin yeniden kavuşma heyecanı da yaşandı. Yeni bölüme konuk olan Oruç Mermer isimi vatandaş yıllar önce yetiştirme yurduna vermek zorunda kaldığı çocuklarının peşine düştü. Ve uzun zamandır izlerine ulaşamadığı çocuklarını bulmak için programa katıldı ve iki çocuğunun da bulunmasını istediğini söyledi. O zamanlar yurda verilen çocuklardan Halis 4 yaşında ve diğer çocuk ise Necla da 2.5 yaşındaydı.
Programın sunucusu Müge Anlı, Oruç Mermer’e çocukları aramak için neden bu kadar beklediğini sorunca, Oruç Mermer’de çocuklarını aradığını ve bulduğunu çocuklarının mutlu olduğunu eğer alırsa okuyamayacaklarını düşündüğünü söyledi.
ŞAN OĞLU 33, KIZI 30 YAŞINDA
Oruç Mermer 1992 yılında yurda verilen Necla ve Halis adındaki çocuklarını uzun zamandır aradığını ve bir aileye evlatlık olarak verildiğini söyleyerek bulunmasını istediğini ve bulmak için elinden geleni yapacağını söyledi. Bir süre sonra canlı yayında güzel haber geldi ve Necla ve Halis bulundu. Canlı yayına telefonla bağlanan bir izleyici evlatlık verilen aileyi tanıdığını ve çocukların iyi olduğunu söyledi. Necla’nın evlendiğini ve çocukları olduğunu söyledi ve Oruç Bey bunu duyunca göz yaşlarını tutamadı.
KIZINA ULAŞILDI, OĞLUNA DA ULAŞMAK İSTİYOR
İlk olarak aile Halis’i evlatlık olarak almış ve Necla’nın abisi için ağladığını öğrenmişler buna dayanamayan aile Necla’yı de evlatlık almışlar. Kızı Necla Kocaeli’nde oğlu da Niğde de yaşadığı ortaya çıktı. Müge Anlı Halis’e de ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA