Advert
SPOR
Giriş Tarihi : 26-01-2021 13:07

ANADOLU FK NİĞDE’DEN ÇEKİLİYOR!

Niğde’mizin marka değeri elimizin arasından kayıp gidiyor.

ANADOLU FK NİĞDE’DEN ÇEKİLİYOR!


Niğde için ve Niğdeli gençler için oldukça önemli bir marka değer olan Niğde Anadolu FK sezon sonunda şehrimizden temelli gidecek! Bu gidişin duyurusunu kulübün resmi internet sitesi üzerinden yapan Kulüp Başkanı Altınordu FK’yı ve Niğde Anadolu FK’yı dünyanın en ünlü futbol kulüplerinden olan İspanyol Athletic Bilbao’ya benzeterek; “Uzaktan yönetmek zor oluyor diyerek Athletic Bilbao gibi yapacağız” mesajını verdi.
2018 yılına kadar Niğde Belediyeye Spor olarak yeşil sahalarda top koşturan takım 2018 yılında gerçekleşen satışla Altınordu Futbol Kulübü’nün hazırlayıcı takımı olarak yeni bir döneme başlamıştı. İnişli ve çıkışlı sezonlarına rağmen Niğde adına önemli bir kazanım olan 2’lig takımımız Niğde Anadolu FK Kulüp Başkanı’nın son açıklamasıyla sezon sonunda Niğde’den tamamen ayrılarak İzmir’e taşınacak. Böylece 2’lig’de Niğde’yi temsil eden bir takımımız artık olmayacak.
HEDEF SÜPER LİG
Niğde’den ayrılma kararını TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu Spor Kulübü’nün Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Süper Lig'e yükselip, sürekli orada mücadele etmeyi hedeflediklerini bildirerek açıkladı.  2012'de incelemeye başladıkları İspanyol Athletic Bilbao'nun da kendileri gibi kadrolarında yabancı oyuncu oynatmadığını bildiren başkan Özkan, Athletic Bilbao'nun Barcelona'yı 3-2 yenerek Süper Kupa şampiyonu olduğunu da hatırlattı.
AJAX’I ROL MODEL ALMIŞTIK
Başkan Seyit Mehmet Özkan,
“Bilen var, bilmeyen var, bu yüzden tekrar yazmam iyi olur.” diyerek başladığı açıklamasında; “Üst düzey profesyonel futbolcular yetiştirmek” üzere, bu toprakların çocuklarına hayatımızı adadığımız ilk yıllarda, kendimize dünyanın en ünlü yetiştirici kulübü olan Hollanda’nın Ajax’ı takımını rol model olarak almıştık. Bizler “İyi Birey, İyi vatandaş, İyi Futbolcu” sloganını, sımsıkı yapışacağımız ana sloganımız olarak belirledik” dedi.
ANADOLU FK’YI
ATHLETİC BİLBAO GİBİ YAPACAĞIZ
Seyit Mehmet Özkan, açıklamanın sonlarına doğru ise Niğde’yi ve futbolseverleri ilgilendiren o açıklamayı yaptı: “Bilbao’nun hazırlayıcı takımı olan Bilbao II takımı, İspanya 3. Ligi’nde mücadele ediyor. Bizim de Niğde Anadolu FK Hazırlayıcı takımımız var ama uzaktan yönetmek zor oluyor! Athletic Bilbao gibi yapacağız, gelecek sezondan itibaren Hazırlayıcı takımımızı İzmir’de konuşlandıracağız inşallah.”
ÖRNEKLER VERDİ ve KUPAYI İŞARET ETTİ
Özkan, o müsabakada Athletic Bilbao'nun ilk 11'inde 6 öz kaynak sporcusunun yer aldığını ve bunlardan 2'sinin gol attığını belirterek, şunları kaydetti: "Bilbao'nun hazırlayıcı takımı olan Bilbao II takımı, İspanya 3. Ligi'nde mücadele ediyor. Bizim de Niğde Anadolu FK hazırlayıcı takımımız var ama uzaktan yönetmek zor oluyor. Athletic Bilbao gibi yapacağız, gelecek sezondan itibaren hazırlayıcı takımımızı İzmir'de konuşlandıracağız inşallah. Evet bir gün biz de Süper Lig'de yer alacağız. Evet bir gün biz de Süper Kupa'yı kaldıracağız ama hep orada olacağız, aynen Athletic Bilbao'nun 91 yıldır yaptığı gibi."
NİĞDE’NİN KAYBETTİKLERİ!
2018 yılı sezonu itibariyle büyük hedef ve heyecanla Niğde’yi temsil etmeye başlayan Niğde Anadolu FK, birkaç sezondur sürekli inişli çıkışlı lig serüvenleri yaşasa da zaman zaman kendini de kanıtlamayı başaran bir takım oldu. Niğde Anadolu FK 2. Lig mücadelesinin yan sıra Niğde’de yaş gruplarına göre spor okulları açarak geleceğin futbolcularını yetiştirmeyi hedeflemiş ve bunu ulusal alana taşımayı görev bildi. Niğde Anadolu FK’nın Niğde’den gidişi, şehrin tanıtımı, futbolcu yetiştirilmesi, Ligdeki yerimiz, altyapı okulları, 3 yıllık mücadele ve hedeflerimiz ortadan tamamen kalkacak.
VATANDAŞ NE DİYOR?
Haberi duyan vatandaşlar Niğde Anadolu FK’nın başarı tablosunda henüz net bir gösterge olmasa da ileriki süreçte Niğde için önemli bir değer olabileceğini işaret ederek; “Niğde için büyük kayıp olacak. hali hazırda 2. Lig temsilcimiz olan bir takım bu yıl niğde2den gidecek olması bizleri de üzdü. Kulüp başkanı bir dönem Niğde ye bir çağrıda bulunarak “Az sabredin, her şeyin nasıl değişeceğini göreceksiniz demişti” biz demek ki sabredemiyoruz.  Burada bizde uzaklık ve mesafe doğru bir bahane değil. Asıl konunum temsilcimize yeterince sahip çıkılmamasıdır. Bunu bir dönem satışa çıkarılan kulübün yine yeniden ortada kalması ile bir kez gördük” dediler.
(Murat ÜMRANLİOĞLU)


 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA