Advert
ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 21-01-2021 16:18

Otoyol hırsızları yakalandı

Otoyol hırsızları yakalandı

Türkiye’nin en akıllı otoyolu olma özelliğine sahip Niğde-Ankara otoyolundaki olay algılama sistemi sayesinde fiberoptik ve bakır kablo hırsızlığı yapmaya çalışan kişiler yakalandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından ilk etap açılışı 4 Eylül’de, tamamı ise geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen Türkiye’nin en akıllı otoyolu olma özelliğine sahip Ankara-Niğde Otoyolu’ndaki Olay Algılama Sistemi sayesinde fiberoptik ve bakır kablo hırsızlığı yapmaya çalışan kişiler yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, 16 Ocak Cumartesi günü sabah saat 05.00 civarında Ankara-Niğde Otoyolu Niğde istikametinin 4’üncü kilometresi Gölbaşı ilçesinde arabadan inerek fiberoptik ve bakır kablo hırsızlığı yapmaya çalışan kişiler, otoyolda bulunan Olay Algılama Sistemi sayesinde yakalandı. Sistemin otoyolda duran arabayı tespit etmesi sonrasında görevli personelin olayın gerçekleştiği alana yönelmesi ile 2 kişinin fiberoptik ve bakır kabloları çalmaya çalıştığı tespit edildi. Tespit sonrasında görevli personelin jandarmaya haber vermesi ile hırsızlık zanlıları yakalandı.
(İHA)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA