Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2021 17:13

Selim Gültekin: Sosyal politikalarda örnek ülkeyiz

Selim Gültekin: Sosyal politikalarda örnek ülkeyiz

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Üyesi, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi “Evde bakıma muhtaç vatandaşlarımıza aylık 1.657 lira, 3076 engelli vatandaşımıza 2020 yılında 55 milyon lira evde bakım ücreti verildi” diyerek kadına şiddet konusuna da değindi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü ziyaret eden Milletvekili Gültekin, kurumun çalışmaları hakkında kurum müdürü Harun Koca'dan bilgi aldı. Kurum birimlerini de ziyaret eden Gültekin, personeller ile sohbet edip, pandemi sürecindeki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Gültekin: AK Parti olarak engellilerimize, yaşlılarımıza, çocuklarımıza, şehit ve gazilerimize çok önemli hizmetleri hayata geçirdik. Her bir vatandaşımızın sıkıntısına çare olmak için her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğine sosyal politikalar alanındaki dönüşümle dünyaya örnek olacak duruma gelmiştir” dedi.

GÜLTEKİN: YARDIMA MUHTAÇLARI UNUTMADIK
Evde bakıma muhtaç vatandaşlarımıza aylık 1.657 TL ödendiğini kaydeden Gültekin: "Niğde’mizde 3076 engelli vatandaşımıza 2020 yılında 55 Milyon TL evde bakım ücreti vermiş durumdayız. Yine Sosyal ve Ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan ailelerimizin çocukları için 2020 yılında 590 yavrumuza 7 milyon TL ödeme yaptık. Yine 2020 yılında yeni doğan 4 bin 253 bebeğimiz için 1.8 milyon TL doğum yardımı ödemesi yaptık. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz, engelli vatandaşlarımız ve yaşlılarımızın yararlandığı ücretsiz seyahat kart uygulaması kapsamında ise şehir içi toplu taşıma hizmeti için 2020 yılında 662 bin TL, Özel bakım merkezlerinde kalan vatandaşlarımız için ise 1,6 milyon TL ödeme yaptık. Ayrıca 2020 yılında 550 vatandaşımız engelli kimlik kartı almıştır” diye konuştu.
ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ
Kadına şiddete geçit yok diyen Gültekin: “AK Parti olarak ülkemizdeki kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, toplumsal yaşamın tüm alanlarında kadınların konumlarının güçlendirilmesi ve kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi için politikalar üretmek, stratejiler geliştirmek, tüm paydaşlarla iş birliği yapmak ve koordinasyonu sağlamak amacıyla özel önlemler aldık. Bu kapsamda ilimizde de Şiddeti Önleme Merkezimizi kurmuş bulunmaktayız. Merkezimiz kadına yönelik şiddetle mücadele, erken yaşta evlilik ve finansal okuryazarlık konularında eğitimler ve seminerler düzenleyerek faaliyetlerini sürdürmektedir.
Biz, kuşu ölen bir çocuğa taziyeye giden bir peygamberin ümmeti olarak, şiddetin her türlüsüne karşıyız” dedi.

(Haber Merkezi)
 

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA