Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2021 14:08   Güncelleme : 19-01-2021 14:19

AK Parti'de devir teslim töreni yapıldı

AK Parti'de devir teslim töreni yapıldı

AK Parti Niğde  İl Başkanlığı'na Ömer Kılıç’ın atanmasıyla birlikte İl Başkanlığı'nda görev değişimi yapıldı. AK Parti İl Kongresine 1 ay kala Mahmut Peşin’in tekrar aday olmayacağını bildirmesiyle önceki gün AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Niğde İl Başkanlı'ğına Ömer Kılıç'ın ataması yapılmıştı. AK Parti Niğde  İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen devir teslim törenine AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, AK Parti Niğde Milletvekilleri Selim Gültekin, Yavuz Ergun, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Başkanı Başkanı Mahmut Peşin, yeni İl Başkanı Ömer Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, Gençlik Kolları Başkanı avukat İbrahim Baloğlu, Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Temur, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Şafak, İlçe Belediye Başkanları ve parti üyeleri katıldı. Törende  konuşan İl Başkanı Mahmut Peşin, görevde yaptığı süre içerisinde desteklerini esirgemeyen partililere teşekkür etti. Başkan Peşin konuşmasının devamında; ‘‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bir nefer olarak, 2011 yılından il başkan yardımcısı, 2014 yılında İl Genel Meclis Başkanı ve 2017 yılında Emrah Özdemir Başkanımdan bayrağı teslim alarak bugüne kadar da İl Başkanlığı vasfı ile ilimize, ülkemize, vatanımıza ve vatandaşımıza hizmet etmeyi bize nasip eden rabbime hamdü senalar olsun. Kutlu bir davanın yolcusu ve bizlere destek veren tüm teşkilat mensuplarımıza, sandık müşavirliğinden oy atan vatandaşlarımıza, belde, il, ilçe ve yönetim üyelerimize olmak üzere tüm herkese desteklerinde dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.
İl Başkanlığı görevine getirilen Ömer Kılıç ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: ‘‘Kurulduğu günden beri Büyük Türkiye olma yolunda ilerleyen ülkemizi yöneten AK kadrolar, sürekli kendini yenilemekte ve ilk günkü heyecanı ayakta tutma gayretindedir. Partimizin 7. Olağan Kongre sürecinde de Genel Merkezimizin çalışmaları doğrultusunda bir değişim kararı verildi. Yapılan çalışmalar ve istişareler sonucunda 7. Olağan Kongreye şahsımla gidilmesi kararı verildi. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin tensipleri ile 16 Ocak 2021 tarihinde aldığımız bu kutlu görevi, Sayın Mahmut Peşin başkanımızın bıraktığı yerden daha ileri taşıma gayretinde olacağız. AK Partimizi Niğde’de üye sayısı, teşkilat yapısı, yerel ve genel seçimlerde daha güçlü hale getirmek birlikte çalışmamız ile mümkündür. Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclisi  ve Belediye Meclisi, Belde, Köy, ve Mahalle teşkilatlarımız ve bütün üyelerimiz ile birlikte omuz omuza çalışmak durumundayız. Daha önce Merkez İlçe Başkanlığı yapmış olmam nedeniyle AK Parti Niğde Teşkilatını tanıyan bir kardeşiniz olarak birbirimize vereceğimiz destek bizi daha güçlü kılacaktır. Mesai mefhumu tanımayan çalışma içerisinde bana destek olan aileme destek ve anlayışları için teşekkür ediyorum. Heyecan içerisinde isimlerini anmadığımız dostlara, arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.  Törenimize katılan herkese bir kez daha teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.’’ şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Mahmut Peşin, görevi yeni  İl Başkanı Ömer Kılıç’a teslim ederek çiçek buketi taktim etti. Yeni İl Başkanı Ömer Kılıç Mahmut Peşin’e bugüne kadar verdiği hizmetlerden ve çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi taktim ederken, tören fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA