Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 16-01-2021 15:35

Gelecek Partisi’nden sert kınama

Gelecek Partisi’nden sert kınama


Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Özdağ’ın, cuma namazına gitmek üzere evinden çıktığı sırada uğradığı silahlı saldırıyı kınayan bir basın açıklaması yayınladı. İl Başkanı Sadık Şimşek bu konuyu sert bir dille eleştirerek; “Bu saldırı ülkemiz ve demokratik siyaset adına üzüntü vericidir” dedi.
Konu Hakkında açıklamasına devam eden İl Başkanı Sadık Şimşek “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanımız Prof. Dr. Selçuk Özdağ’ın, cuma namazına gitmek üzere evinden çıktığı sırada silahlı ve sopalı 5-6 kişi tarafından saldırıya uğramış olmasını şiddetle kınıyoruz.
İktidarın ve yakın zaman öncesine kadar seçim kampanyalarında konuşanların, bu çirkin hadise karşısında tek kelime edememeleri, ülkemiz ve demokratik siyaset adına üzüntü vericidir. Suçluların övüldüğü ve kendilerince birtakım kişilere özel af yasalarının çıkartıldığı, kendinden olmayan herkesi hain ve terörist ilan eden sözde siyasetçilerin olduğu bir ortamda tüm uyarılarımıza rağmen kendilerine ve üsluplarına çeki düzen vermeyenler bu hadisenin sorumlularıdır. Ülkemizin, Devlet-Mafya ilişkilerinin olduğu o eski karanlık günlere geri dönmesini üzüntü ve endişe ile takip ediyoruz. Prof. Dr. Selçuk Özdağ Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekraren iletiyor ve azmettiriciler dahil olmak üzere tüm sorumluların acilen ortaya çıkarılmasını, önceki benzer olaylarda ki gibi faillere methiyeler düzülmeden hak ettikleri cezaya çarptırılmasını istiyoruz.
Gelecek Partisi olarak bu tür korkutma ve yıldırma amaçlı saldırıların bizleri yolumuzdan döndüremeyeceğini, her zaman demokratik siyasetin savunucusu olacağımızı, temiz toplum ve temiz siyaset için var gücümüzle Vatan ve Millet için mücadele edeceğimizi tüm kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA