Advert
SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-01-2021 17:00

Uzun: Gazeteciler aşı önceliğine alınmalı

Uzun: Gazeteciler aşı önceliğine alınmalı


İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun, her alanda toplumun sesi, gözü ve kulağı olan basın camiası çalışanlarının da önceki gün başlatılan aşılama takviminde önceliğe alınması gerektiğini sebepleri ile birlikte açıklayarak yetkililere seslendi.  Geçtiğimiz günlerde Çin’den gelen Kovid-19 aşıları Niğde’de olduğu gibi yurt genelinde hazırlanan liste ile öncelikli olarak hastane çalışanları ile diğer sağlık çalışanları, eczacılar, sağlık sektöründeki güvenlik görevlilerine yapılmaya başlandığına işaret eden İl Başkanı İbrahim Uzun; “Cumhurbaşkanı, Devlet Bakanları, Siyasi Parti Liderleri ülkemizin diğer yöneticileri, eczacı ya da sağlıkçı bir çok milletvekili ve özel kişiler, ilk aşı olanlar arasında yer aldı. Fakat bu listede tüm meslekler ile sürekli temas halinde bulunan, zaman zaman zorlu koşullarda hayatın her anını haberleştiren, toplumun doğru haber alma hakkını sağlayan gazeteciler ve basın mensupları unutuldu. Unutmayalım ki; Niğde’de dahi bazı basın emekçilerinin koronavirüse yakalandığını da hatırlatmak isteriz.
BASIN ÇALIŞANLARI ÖNEMLİ BİR BASAMAK
Bakanlık tarafından ilimizde ve ülkemizde aşılamanın nasıl yapılacağı ile ilgili bir takvim açıklandı. Takvimde, kritik yaş grupları, kritik görevlerdeki çalışanlar, sağlıkçılar, sağlık sektöründe görev yapan diğer personeller, güvenlik güçleri, kamuda belirlenen görevliler, zabıta, cezaevleri, gıda sektörü, öğretmenler, taşımacılar, özel sektörde kritik görevde bulunanlar gibi birçok meslek yer alırken, basın emekçilerini bu tabloda göremedik.
BASIN EMEKÇİLERİ AÇŞI TAKVİMİNDE ÖNCELİĞE ALINMALI
Bu süreçte kamuoyu gündemini tutan, akla gelen gelmeyen her alanda ve sektörle iletişim ve etkileşimde olan, devamında ise birbirleri ile oldukça etkileşimde kalan, kısacası hayatın her aşamasında gerek sahada gerek büroda görev yapan gazetecilerde bu önceki listesine alınmalıdır. Kovid-19 pandemi süresince birçok gazeteci ve basın çalışanı bu virüse yakalanmış ve tedavi edilmek zorunda kalmıştır. Görüldüğü üzere basın camiası, gazeteciler, gazete çalışanları, Haber ajans temsilcileri gibi farklı alanlarda görev yapan basın mensupları bu zincirin önemli bir halkası olmasından dolayı Covid-19 aşılarından faydalanmaları önemli bir adım olacaktır.  Bu hassasiyetle bizlerde yerelde ve genelde tüm yetkililere sesleniyoruz! Madem basın toplumun gözü kulağı onlara iyi bakmak, sağlıklarını düşünmek, görmeye ve duymaya devam etmek için bu konuya hassasiyet göstermek hepimizin görevidir” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA