Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 05-12-2020 11:23   Güncelleme : 06-12-2020 12:46

Gürer: Esnafa destek verilecek mi?

Gürer: Esnafa destek verilecek mi?

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer; esnaf, şoför, işçi, emekli ve engelliler ile ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sorular yöneltti. Gürer, “Ülkemizde her kesimin sorunlar yaşadığına dikkat çekerek tüm sorunları iktidara önergelerle de yansıtıyoruz. Sosyal devlet gereği zorunlu hale gelen destekler bir an önce verilmesi için iktidarı uyarıyoruz. Pandemi sürecinde işini kaybeden, işyeri kapanan ve yoklukla mücadele edenlere mutlaka destek sağlanmalıdır” dedi.
CHP Milletvekili Gürer, “Gelir kaybı yaşayanların kayıplarının giderilmesi yanında Esnaf ve Çiftçilerin Kooperatiflere olan kredi borçlarının ertelenmesi ve icra işlemlerinin durdurulması için bir çalışma var mı?” diye sordu.
İŞTE O SORULAR
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Cumhurbaşkanı Yardımcısının yanıtlaması istediği sorularda:
1 - "Esnaf, şoför, işçi, emekli, engellinin gelir kaybım destekleme ve işsizliğe karşı koruma amaçlı bir destek paket açıklanması düşünülmekte midir?
2 - Şoför esnafının Sosyal Güvenlik Kurumu ve BAĞ-KUR’daki vergi borçlarının silinmesi düşünülmekte midir?
3 - Esnaflar ve çiftçiler için kredi borçlarının yeniden düzenlenmesi, esnaf ve çiftçi kooperatif kredileri yapılandırılması, faizlerin silinmesi ve icra işlemleri durdurulması için planlanan bir çalışma var mıdır?
4 - Öğrenci servisi sürücüleri başta olmak üzere, pandemi süreci içerisinde kredi borçlarının faizsiz bir şekilde ertelenmesi için bir çalışma var mıdır? Esnaf, çiftçi ve işini kaybeden vatandaşlara aylık en az 1 asgari ücret desteği verilmesi yönünde bir düşünceniz var mıdır?”
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA