Advert
SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-11-2020 10:22   Güncelleme : 19-11-2020 13:08

Eyvah Eyvah! Bir günde 420 hasta!

Eyvah Eyvah! Bir günde 420 hasta!

Niğde’de 1 günde 420 pozitif koivd-19 hastası tespit edilirken 5 Kasım’da 219 olan ölü sayısı 14 gün içerisinde 246’ya yükseldi.
Tespit edilen bu sayı Niğde’de bugüne kadar belirtilen toplam sayılarında üzerinde bir seviyede gerçekleşti. Bu yılın Nisan ayının başında sadece 3 vaka tespiti ile ülke genlinde neredeyse en düşük iller sıralamasının tepesinde yer alan Niğde son açıklanan 420 pozitif hasta sayısı ile bu kez listenin tepesine doğru pozitif hasta değerleri ile tırmanışa geçti. 
Oldukça ciddi rakamlara ulaşan Niğde koronavirüs salgı ile birçok büyük şehir ile bazı illere adeta nal toplatır duruma geldi. Alınan onca tedbir ve önlemin yetersiz olduğunun ve vatandaşlarımızın tedbir ve yasaklara uymadığının da bir göstergesi olan bu durum, Niğde için geri dönülmesi oldukça bir zor hale geldi. Hasta sayılarında görülen artış, covid-19 sebepli ölüm sayılarını da zirveye taşımaya devam ediyor.  Niğde’de yaşayan vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen gibi konuların yanı sıra, hareketliliklerinde azaltmaları oldukça önem kazanıyor.
1 GÜNDE 7 KİŞİ ÖLDÜ
Hayat Eve Sığar uygulamasında ise Niğde’de vakaların yükselmesi tabloyu tekrardan kıp kırmızı hali aldığı görüldü. 1 günde 7 kişinin Koronavirüsünden öldüğü bilgisi de edinilen bilgiler arasında yer aldı.
İbrahim UGUN/Muhabir

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA