Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 28-03-2020 07:42   Güncelleme : 28-03-2020 07:48

Sağlık Bakanı Sağlık Müdürleri ile görüntülü görüştü

Sağlık Bakanı Sağlık Müdürleri ile görüntülü görüştü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 81 il sağlık müdürü ile telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, yeni tip Korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm illerde yürütülen çalışmalar değerlendirildi.
Bakan Koca, Bakanlık Bilkent Yerleşkesi’ndeki toplantı salonunda, 81 il sağlık müdürüyle telekonferans yöntemiyle gece geç saatlerde 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.
Olağanüstü bir dönemden geçildiğini ve tüm illerde teyakkuz halinde olduklarını vurgulayan Koca, “Bu dönemde özellikle ülkemize girişi noktasında çok olağanüstü tedbirler aldık. Dünyada görüldüğünden 90 gün sonra ülkemize girişi oldu. Bu dönemde girişi önleme noktasında aldığımız tedbirlerde ikinci safhaya girerek yeni dönemde bu enfeksiyonun tespiti devamında tedavisi ve temas edenler şeklinde organize olmamız gereken bir dönemdeyiz” dedi.
Sağlık çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak önemli
Sağlık Bakanı Koca, Korona virüsle mücadelede sağlık çalışanlarının da önemini vurgulayarak il müdürlerine şu çağrıyı yaptı:“Üzerimize düşeni, sahayı dinamik tutarak çalışanlarımızın güvenliklerini, malzeme noktasında sorun oluşturmadan sağlamanın önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.” Bakan Koca, görüşmede İl Sağlık Müdürlerinin sorularını da yanıtladı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA