Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 22-03-2020 14:25

Gültekin: Büyüklerimizin her zaman yanındayız

Gültekin: Büyüklerimizin her zaman yanındayız

T.B.M.M Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, "Yaşlılar Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

T.B.M.M Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Gültekin; “Zaman herkes için eşit bir kavramdır ve herkes için aynı hızda akıp gitmektedir. Durduramıyoruz, depolayamıyoruz, erteleyemiyoruz, borç alamıyor ya da devredemiyoruz. Dünün gençleri bugünün yaşlıları, bugünün gençleri ise yarının yaşlıları olmaya devam edecektir.

Geleceğin yaşlı adayları olarak bizler de, yaşlılarımızın hatırlarını sorma, ziyaret ederek sohbetlerine ortak olma, yalnız olmadıklarını hatırlatma, gönüllerini hoş tutma noktasında her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmenin gayesindeyiz.” Dedi.

Büyüklerimize göstereceğimiz hürmet ve sevginin genç nesillerimize örnek olacağını söyleyen Gültekin: “Tecrübe ve birikimlerinden her daim istifade ettiğimiz yaşlılarımız; geçmişimizi bugüne taşıyan, dün ile bugün arasında köprü kurarak, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayacak en değerli varlıklarımızdır.

Bugünlerimizi yokluklar içinde kuran, millet olma bilincini tarih sayfalarına işleyen değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet ve sevgi; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak, toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatı olacaktır. Bugün; çağdaş ve kolay yaşam olanaklarına kavuşmamızda, sınırsız katkıları olan yaşlılarımıza her türlü desteği vermeli, duygu, düşünce ve deneyimleriyle toplumumuzun vazgeçilmez değerleri olduklarını anımsatarak onlara hak ettikleri ilgiyi ve saygıyı göstermeliyiz.” Dedi.

AK Parti olarak; yaşlılarımızın haklarını korumak, sağlıklı, üretken, toplumun içinde, bağımsız ve saygın bir yaşam geçirmeleri temel hedefimizdir diyen Gültekin şöyle devam etti: “Bu kapsamda; yaşlılarımızın hayat standartlarının yükseltilmesine yönelik politikalar geliştirerek, projeler üretiyoruz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda yaşlıların bireysel haklarının güçlendirilmesi ve yeni sosyal hizmet modellerinin yaygınlaştırılmasına, hayat boyu öğrenmeden aktif yaşlanmaya, bakım hizmetleri ve yaşam kalitesinden toplumsal hayata katılıma ve yaşlı dostu kentler ve yerel yönetimlere kadar, yaşamın her alanında yaşlılarımıza yönelik hizmetlerimizi çeşitlendirerek devam ettirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’’ Dedi.

65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunanların evde kalmalarını isteyen Gültekin: “ Tüm dünyayı etkileyen ve ülke olarak salgının tehlikelerini en aza indirmek amacı ile hükümetimizin aldığı kararlar doğrultusunda tüm vatandaşlarımızdan ve özellikle de 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı bulunanların evde kalmalarını ve dışarı çıkmamalarını rica ediyorum. Değerli büyüklerimiz, sizler bizim en kıymetlimizsiniz.  Zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde sağlığınız için lütfen evde kalın, ziyaretlerinizi erteleyin, bir süreliğine misafir kabul etmeyin. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Bu süreci sizlerin hayır ve duaları ile hep birlikte başaracağız.” Dedi.

AK Parti olarak her zaman büyüklerimizin yanındayız diyen Gültekin: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde hükümetimizin özellikle bu zorlu süreçte yaşlılarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için aldığı bazı önlemlerden kısaca bahsetmek gerekirse;

İlaçları rapora bağlı yaşlılarımızın ve kronik hastalığı olanların, rapor süresi bitmiş olsa dahi hastaneye gitmeden ilaçlarını almaya devam edebilmelerine olanak sağlanmıştır.

Yaşları sebebiyle en yüksek risk grubunda bulunan cami cemaatinin korunması konusunda önemli tedbirler alınmış ve bir süreliğine Din İşleri Yüksek Kurulu’nun kararı doğrultusunda cemaatle namaz kılınmasına ara verilmiştir.

Bazı Avrupa ülkelerinin, dezavantajlı grupları, özellikle de yaşlıları adeta gözden çıkartan anlayışlarına rağmen tam tersine bizim kültürümüzde, yaşlılarımızı el üstünde tutmak, dünya ve ahiret saadetinin temel şartlarından biri olması hasebi ile sağlık çalışanlarımız, yaşlılarımıza hassasiyet ve özenle yaklaşmış ve tedavilerini aynı şekilde uygulamaya başlamıştır.

 Bilim kurulumuzun önerisiyle, önce İstanbul ve Ankara’da başlatılacak bir çalışmayla, 65 yaş üzerindeki tüm yaşlılarımıza koruyucu maske ve kolonya dağıtılacaktır.

Kamu bankalarımız 76 yaş üzeri emeklilerimizin maaş ödemelerini, istemeleri halinde evlerinde yapacaktır.

Huzurevlerimizdeki doktor sayısını da artırarak, yaşlılarımızın sağlığını daha yakından takip edeceğiz.

En düşük emeklilik maaşını 1.500 TL’ye çıkararak, ekonomik olarak destekleyeceğiz.

Ramazan bayramı için ödenecek olan bayram ikramiyesi Nisan ayının ilk haftasında ödenmeye başlanacaktır.

Daha sayamadığımız yüzlerce hizmetin hepsi, bizleri bugünlere taşıyan, bıkmadan usanmadan aynı sorularımıza cevap veren, başımızı okşayıp şefkati, merhameti sevgiyi bizlere aşılayan, bizleri kendilerinden daha çok koruyan büyüklerimiz için.Bizleri bugünlere ulaştıran değerli büyüklerimizin saygınlığını korumak, karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunları çözüme kavuşturmak görevimizdir. Kültürümüzü, değerlerimizi ve İslam ahlak ve faziletini bizlere öğreten ve bizlerin geleceğine ışık tutan saygı değer büyüklerimizin her zaman yanındayız, yakınındayız.

Koronavirüs tehdidinin yaşandığı bugünlerde özellikle değerli büyüklerimizin evlerinden çıkmamalarının çok önemli olduğunu tekrar hatırlatıyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum. Yaşlılar Haftası’nı en samimi duygularımla kutluyor, saygı ve sevgiyle ellerinizden öpüyorum.” Dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK3063
 • 2Trabzonspor3061
 • 3Sivasspor3054
 • 4Galatasaray3052
 • 5Beşiktaş3050
 • 6Fenerbahçe3049
 • 7Alanyaspor3048
 • 8Göztepe3038
 • 9Gaziantep FK3038
 • 10Antalyaspor3037
 • 11Kasımpaşa3036
 • 12Gençlerbirliği3032
 • 13Denizlispor3032
 • 14Kayserispor3031
 • 15Konyaspor3030
 • 16Yeni Malatyaspor3029
 • 17Çaykur Rizespor3029
 • 18MKE Ankaragücü3025
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA