Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 04-02-2020 07:29

LÖSEV Niğde’de et dağıtacak

LÖSEV Niğde’de et dağıtacak

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) LÖSEV’e Kayıtlı lösemi ve kanser hastaları ile onların imkanları kısıtlı olan ve Niğde’de ikamet eden ailelerine lösemi hastaları için önemli besin öğesi protein barındıran Et ve Et ürünlerinden olan yardım paketlerini dağıtacak. Böylece LÖSEV aracılığıyla ülke genelinde yaklaşık 20 bin civarında aileye et yardımı ulaştırılmış oldu.
LÖSEV’e Kayıtlı lösemi ve kanser hastaları ile onların imkanları kısıtlı ailelerine 1998 yılından bu yana maddi ve manevi destek veren LÖSEV, yıl boyu sürdürdüğü et ve et ürünleri dağıtımlarına hız kesmeden devam ediyor. Ailelere sosyal ve psikolojik desteklerini de ileten LÖSEV, 5 Şubat 2020 Çarşamba günü desteklerinden biriyle daha aileleri ile buluşacak.

5 Şubat Çarşamba günü (Yarın) Niğde’de yaşayan ve LÖSEV’e kayıtlı hastalara Niğde Belediyesi Hüdavent Hatun Düğün Salonu’nda saat 13.30’da et ve et ürünleri yardımlarının yanında eğitim programı ile destekleri sunulacak. Konu hakkında daha geniş bilgi almak isteyenler ve LÖSEV’e kayıtlı ihtiyaç sahipleri 0531 704 99 23 nolu telefondan Mehmet Merkit’e ulaşabilirler.
Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli olduğuna değinen yetkililer, “Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar. 2019 Mayıs ayında 8500 hasta ve ailesine kırmızı et yardımı yapan LÖSEV, 2019 Nisan ayından bu yana Türkiye genelinde 14 Bin aileye et yardımı ulaştırıldı” dediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA