Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 25-01-2020 08:18

Tarihi mescit  sonunda kurtarılıyor

Tarihi mescit  sonunda kurtarılıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Niğde'nin her sorununu TBMM gündeme taşımaya devam ediyor. Gürer girişimleri ile bu kez Bor ilçesinde tarihi Süloğlu Mescidi kurtarılma noktasına taşındı.
CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer Kültür ve Turizm Bakanına verdiği soru önergesinde Niğde Bor'da Armutlu mahallesinde tarihi mescit harap halde olup kurtarılması için bir çalışma yapılması düşünülmekte midir?” dedi.
Kültür ve Turizm Bakanı soruyu yanıtladı. Bakan Vakıflar Genel Müdürlüğü Mülkiyeti İdaremize ait olan; Niğde ili, Bor ilçesi Armutlu Mahallesinde bulunan Süloğlu Mescidinin yerinde gerekli tespitler yapılmış olup restorasyona yönelik ivedilikle projeleri hazırlatılıp ilgili koruma kurulu onayına müteakiben restorasyon çalışmalarına başlanılacaktır.” dedi.
Bakanın yazılı yanıtı ile tarihi Süloğlu mescidinin kurtarılma umudu doğdu. CHP   Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer işsizin, işçinin, esnafın, çiftçinin, emeklinin, memurun, sanayicinin, engellinin derdi olan her kesimin köyün kasabanın sorunlarını Meclis’e taşıyorum. Tarih, kültür, doğanın korunması içinde mücadele ediyorum. Süloğlu mescidi tarihi bir yapı, kurtarılması ve onarılması için bakanlık gereğini yapacağız “dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA