Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 10-01-2020 07:45   Güncelleme : 10-01-2020 07:45

CHP’den şoför esnafına destek

CHP’den şoför esnafına destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem: ‘‘Yokluk içinde kıvranan şoför esnafımızın sesini duyun ek bir yük getirmeyin.”
Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem ve Merkez ilçe Başkanı Kamil Davarcı ile Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası  Başkanı Halil İbrahim Kızıltan’ı  ziyaret ederek nakliyecilerin çektikleri  sıkıntıları hakkında konuştular.
Adem, ‘‘Digital takoğraf takılması yapılan eylemlerle bakanlıkça 6 ay ertelendi ancak bunlar kalıcı çözüm değil, şoför esnafımızla yaptığımız görüşmelerde dijital takoğrafı takalım ancak e-devlet üzerinden yük bildirimini nasıl yapalım bizim yerimize bize yükü veren şirket girsin kime, hangi plakaya verildiğini, yükün cinsini, nereye nakliyesinin yapılacağını girsin, ayrıca 24 saatte niçin 9 saat araç kullanılması gibi saçma bir uygulama şart koşuluyor. Bu saatin 14 saatten aşağı olması gerekiyor ki rahat çalışılsın. Yoksa 9 saatte ne yük taşınır ne de para kazanılır, ayrıca yükün tonuna ve gideceği km ye göre fiyat tarifesinin uygulanmasını istiyorlar. Çok daha önemli olan e- fatura olayı var ki tam bir komedi bu eğitimi almış bu faturayı kesecek kaç tane vatandaş var ki Şoför esnafı bu uygulamayı sorunsuz yapabilsin. CHP olarak ulaştırma bakanlığına sesleniyoruz. Yokluk içinde kıvranan şoför esnafımızın sesini duyun ek bir yük getirmeyin. Belli ki ne şoför esnafının çektiği çileden haberiniz var ne de bu işin nasıl yapıldığını bilen bir tecrübeniz var, bu uygulamalarınızı şiddetle kınıyor ve bir an önce yürürlükten kaldırılmasını istiyoruz.’’ dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA