Advert
TARIM HABERLERİ
Giriş Tarihi : 20-11-2019 13:54   Güncelleme : 20-11-2019 13:54

Gölet yapımı için imzalar atıldı

Gölet yapımı için imzalar atıldı

AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Çiftlik Asmasız Göleti’nin DSİ ve yüklenici firma tarafından sözleşmesinin imzalandığını ve en kısa zamanda inşaatına başlanacağını söylediler.
Asmasın Barajının tamamlanması ile birlikte yaklaşık 4.260 dekar arazinin sulanacağını belirten Milletvekili Ergun; “AK Parti hükümeti olarak Niğde’mizin büyük geçim kaynaklarından olan tarımın gelişmesi için çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı hızla devam ettiriyoruz. Yaklaşık maliyeti 23.5 Milyon lira olan 1.5 Milyon metreküp su tutacak olan barajımızın yapımı için yüklenici firma ve Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz sözleşmeyi imzalamıştır. En kısa zamanda yapımına başlanacak olan barajımız hayırlı uğurlu olsun. Niğde’mizin tüm yatırımlarının takipçisiyiz inşallah hep birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Milletvekili Gültekin ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Çiftlik İlçemiz Asmasız köyümüze yapılacak olan göletin yapım ihale sözleşmesi bugün yüklenici firma ile imzalanmıştır. Göletin tamamlanması ile 1.293.000 m3 su depolanacak olup 4.260 dekar tarım arazisinin modern borulu şebeke ile sulanması sağlanacaktır. Söz konusu işin ihale bedeli 23.557.190,00 liradır” ifadelerine yer verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA