Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 04-11-2019 08:02   Güncelleme : 04-11-2019 08:05

Sen de bir fidan sahiplen

Sen de bir fidan sahiplen

Geleceğe Nefes – 11 Milyon Fidan projesi Niğde’nin de dahil olduğu Ülkemizin 81 ilinde aynı anda 11 Kasım 2019 günü saat 11.00’de hayata geçirilecek. Niğde kampanyada en hızlı ilk 10 il arasına girdi.
HEDEF 50 BİN FİDAN
Ülke genelinde ağaç ve orman sevgisini geliştirerek toplumun çevreye olan duyarlılığını artırmak için Türkiye genelinde Orman Genel Müdürlükleri tarafından başlatılan kampanya tanıtımları aralıksız devam ederken Niğde’li vatandaşlar da bu kampanyaya https://gelecegenefes.com adresi üzerinden katılım sağlayabilir. Son verilere göre, %34’lük katılımla Niğde için hedeflenen 50 bin fidanın tamamı yaklaşık 2 gün içerisinde sahiplenildi. 81 ilimizde 2023 noktada tam 11 milyon fidanın toprakla buluşması sağlanması beklenirken ilerleyen günlerde kentimizin katılım ve sahiplenme oranı da netleşmiş olacak.
REKORLAR KİTABINA BAŞVURULAR BİLE VAR
3 saatte 11 milyon fidan dikilecek olan etkinlik projesinin Guinness rekorlarına geçebilmesi için Guinness Türkiye temsilcisi ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi.
TARIM BAKANI’NDAN MESAJ
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli proje kapsamında 81 ili kapsayan bir mesaj yayımladı Bakan Pakdemirli mesajında orman varlığının önemine değinerek şöyle devam etti; ‘sevgili vatandaşlarım, bilmenizi isterim ki, Türkiye orman varlığının önemini dünyada en iyi bilen ve örnek olan ülkelerin arasında başı çeken ülkedir. 1839 yılında temelleri atılan Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü 40 bini aşkın çalışanı ile hem vatanımızda hem de dünyada yaşayan tüm canlılara daha fazla nefes olabilmek için gece gündüz çalışıyor. 10 Temmuz 2018 tarihinde göreve geldiğimizde bir söz ile yola çıkmıştık. ‘Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanla büyüsün’ demiştik. Çok kısa sayılabilecek bir zaman diliminde sözümüzde durmayı başardık. Çiftçimizin yüzü gülüyor, çocuklarımızı ormanlar içinde büyütme hedefine ulaşmak üzere, daha yeşil bir Türkiye için 11 Kasım 2019’da 11 milyon fidanı geleceğe nefes olarak miras bırakıyoruz. 11 Kasım’da saat 11.11 de Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidanı toprakla buluşmasını sağlayacağız. Türkiye’yi Guinness rekorlar kitabına taşıyacak bu ağaçlandırma seferberliğine ‘Geleceğe nefes’ adını veriyoruz. Sizlerde 11 Kasım’da Geleceğe nefes seferberliğimize katılın, geleceğe nefes olun’
SAHİPLENME BAŞVURUSU NASI YAPILABİLİR?
Geleceğe Nefes-11milyon Fidan projesine ‘https://gelecegenefes.com’ adresi üzerinden giriş yapılarak karşınıza çıkan sayfanın sol alt kısmında bulunan ‘Fidan sahiplen veya Fidan bağışla’ butonlarını kullanarak destek verilebilir. Verilen destek ise ilgili internet adresinin en üstünde bulunan Türkiye haritasında iller bazında tüm oranları ile gösteriliyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA