Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 31-10-2019 07:55   Güncelleme : 31-10-2019 07:55

Antikaların hurdalarla satılması içime sinmedi

Antikaların hurdalarla satılması içime sinmedi

Niğde'de 10 yıldır hurdacılık yapan Emre Sabanlı biriktirdiği antika malzemeleri açtığı dükkanda sergiliyor. Antika dükkanında 1 asırlık Osmanlı kılıçlarının yanı sıra 50 ile 200 yaşlarında saatlerde bulunuyor.
HURDACIYKEN BULDUĞU ESERLERLE ANTİKACI OLDU
Hurdacılık yaptığı dönemde, toptan hurda satışı sırasında antikacı olmaya karar verdiğini söyleyen Sabanlı, " Hurdadan çıkan antika değerindeki malzemeleri alıp biriktirmeye başladım. Biriktirdiğim antika malzemeler evimde çok yer tutmaya başlayınca bir dükkan açmaya karar verdim ve antika dükkanı açtım. Gördüğüm antikaların hurdalarla satılması içime sinmedi. Evimde biriktirdiğim eşyaları açtığım antika dükkânımın vitrinimde sergiliyorum” dedi.
Dükkanının antika meraklılarının uğrak yeri olduğunu dile getiren Sabanlı, “Radyoya, saate, televizyona, silaha, bıçağa, kamaya, tüfeğe, herkesin ayrı bir sevdası var. Bende en çok köstekli saati seviyorum ve dükkanımda ağırlıklı olarak var. Saatlerin yaşları 50 ile 200 arasında değişiyor. En çok talep saate var. Ama şuanda dükkanımda Osmanlı dönemine ait kılıçlar var. Bu işin meraklıları geliyorlar ve alıyorlar. Osmanlı kılıçlarının meraklıları ve koleksiyoncuları var. Bende oralardan aldım ve dükkanımda sergiliyorum. Bu kılıçlar 1 ile 1 buçuk asır yaşındalar. Bu kılıçları dükkanımda sergileyip meraklılarına satıyorum” ifadelerini kullandı

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA