Advert
NÖHÜ HABERLERİ
Giriş Tarihi : 29-10-2019 08:05   Güncelleme : 29-10-2019 08:05

6. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi düzenlendi

6. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi düzenlendi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Çevresel Sürdürülebilirlik ve Yenilenebilir Enerji” temalı 6. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi düzenlendi. Muhasebe-Finans alanında akademik, sosyal, ekonomik ve mesleki işbirliğini hedefleyen uluslararası bir kongre olma özelliğini taşıyan 6. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi’ne, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Emre Kartaloğlu, Niğde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hikmet Bekil, Kongre Koordinatörü ve Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can ile davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
 BU TÜR TOPLANTILAR BİLİME KATKI SAĞLIYOR
Dr. Öğr. Üyesi Resul Bağı şefliğindeki, Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Topluluğu tarafından hazırlanan konser ile başlayan programdaki ilk konuşmayı gerçekleştiren Niğde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hikmet Bekil, “Bu tür toplantılar bilim insanların görüşlerini paylaşma fırsatı buldukları ve sonuçta da bilime katkı sağladıkları toplantılardır” dedi.
OLDUKÇA HIZLI BİR DEĞİŞİM YAŞANIYOR
TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu açıklamalarını, “Oldukça hızlı bir değişim yaşanıyor, bir kaç yıl içinde herşey dijital ortama aktarılacak, herhangi bir belge veya kağıt kalmayacak. Muhasebe mesleğinin bu sürece uyumunu çok önemsiyor ve bu kongrenin de bu bağlamda pratiğe katkı sağlayacak çok değerli bir kongre olduğunu düşünüyorum. Kongremiz hayırlı ve faydalı olsun” sözleri ile noktaladı.
KONGRE İŞBİRLİKLERİNE ALTYAPI OLUŞTURMA İMKANI SUNUYOR
Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, kurumsal bir kongreye ev sahipliği yapıyor olmanın gururunu yaşıyoruz, diyerek başladığı konuşmasına, “Katılımcı ve konu çeşitliliği yönünden oldukça kapsamlı bir kongre düzenleniyor. İşbirliklerine ve ortaklıklara altyapı oluşturma imkanı sunması açısından da değerli bir kongre. Geldiğimiz günden itibaren, bu tarz kongrelere, bilimsel buluşmalara önem veriyoruz, elimizden geldiğince destekliyoruz” dedi. 2019 yılında şu ana kadar toplam 9 kongrenin yapıldığını ifade eden Kar ayrıca, stratejik planda yer alan ve öncelikli alan olarak belirlenen enerji alanındaki çalışmaların da yapıldığı Merkezi Araştırma Laboratuvarının, ülkemizde bu alanlarda faaliyet gösteren üç önemli merkezden biri olduğu vurguladı.
MARKA KENT OLMAK İÇİN BİLİMSEL ÇALIŞMALAR DA ÇOK DEĞERLİ
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir konuşmasında “Konusu sürdürülebilir çevre ve yenilenebilir enerji olan bu değerli kongrenin yenilenebilir enerji merkezi olmaya aday bir kent olan Niğde’de yapılmasını oldukça önemsiyorum” dedi. Özdemir, Niğde’nin markalaşarak bilinirliğinin artmasını ve doğa ile barışık bir turizm ve kültür kenti haline gelmesini arzu ettiklerini belirtti.
UYGUN MALİYETLİ GLOBAL ENERJİ ÇÖZÜMLERİNİN ARTMASI SON DERECE ÖNEMLİ
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek konuşmasında “Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir Niğde'mizde düzenlenmiş olmasından duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Kongre temasının sürdürülebilir çevre ve yenilenebilir enerji olmasını çok önemsiyorum. Dünya genelinde güvenli, çevre bakımından sürdürülebilir ve uygun maliyetli global enerji çözümlerinin artması son derece önemli.  Enerji tüketimi fazlalaştıkça enerjiye olan bağımlılık da artmakta ve bunun bir sonucu olarak üretim süreci boyunca ortaya çıkan kirlilik de bir başka sorun olarak karşımıza çıkmaktadır” ifadelerini kullandı

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA