Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 29-10-2019 08:00   Güncelleme : 29-10-2019 08:00

Gültekin: Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır

Gültekin: Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gültekin mesajında; Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlamanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen gösterdiği destansı direnişinin sonucu olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tarihimizin çok önemli bir dönüm noktasıdır. Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Bizler, 96. yıldönümüne vasıl olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Tarihe, mazlumlara sırtını dönen değil evini ve ekmeğini bölüşen, her konuda tercihini haktan ve adaletten yana kullanan bir ülke olarak geçmenin şerefi bize yeter. Bu duruşumuzdan asla taviz vermeyecek, hiçbir engelin, hiçbir sabotajın, hiçbir oyunun bizi hedeflerimizden alıkoymasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
CUMHURİYETİN KAZANIMLARINI KORUYACAĞIZ
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 2023 hedeflerine ulaşacağına dile getiren Gültekin, “18 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, eğitim, sağlık, ulaşım, sanayi, ekonomi ve teknoloji alanlarında emin adımlarla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyarak, demokrasimizi daha da geliştirerek ve ekonomimizi güçlendirerek büyümeye, kalkınmaya, üretmeye, bölgemizin istikrarına ve barışına katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.
HİÇBİR TEHDİDE BOYUN EĞMEYECEĞİNİ BİR KEZ DAHA TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK
Açıklamasına devam eden Gültekin: “Hain darbe kalkışmasıyla ve terör olaylarıyla başarılı olamayanların bu kez finansal araçlarla başvurduğu saldırılara milletçe karşı koyuyoruz. Ülkemizin ekonomik gerçekleriyle ilgisi olmayan, tamamen siyasi gayelerle Türkiye’yi köşeye sıkıştırma amacı taşıyan dalgalanma dönemini geride bırakıyoruz. Herkes bilmelidir ki, Türkiye ekonomisi bu tür tehditler ve saldırılarla yıkılmayacak kadar güçlüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğini Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. ” dedi.
MASADA DA, SAHADA DA GÜÇLÜ TÜRKİYE
AK Parti Vekili Gültekin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve liderliği, kahraman ordumuzun ilerleyişi ve milletimizin güçlü desteği ile ülkemiz hem sahada hem masada kazanmıştır. Artık sahada ve masada aynı anda kazanmasını bilen Türkiye ile bizleri dualarla bekleyen mazlumlara umut olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılına milli teknolojimizdeki gelişmelerin de etkisi ile emin adımlarla yürürken, bir yandan ulusal güvenliğimiz, diğer yandan da bölgesel güvenlik ve huzur için büyük özveri gösteren Mehmetçiğimize ve güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Gültekin’in açıklaması “Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum “cümleleri ile son buldu

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA