Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 11-10-2019 07:48   Güncelleme : 11-10-2019 07:48

Uzmanlar uyardı; Bakımları yaptırın!

Uzmanlar uyardı; Bakımları yaptırın!

Uzmanlar doğalgaz kullanımında güvenlik ve verimlilik sağlayan tedbirlerin kış kendini hissettirmeden önce mutlaka alınması konusunda uyarılarda bulundu. Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte Niğdelilere baca temizliği, kombi, şofben, soba gibi yakıcı cihaz bakımlarının bir an önce yapılması çağrısında bulunan uzmanlar hem güvenlik hem de enerji tasarrufu için baca ve kombi bakımlarının mutlaka yapılması gerektiğini hatırlattı.
MUTLAKA DÜZENLİ BAKIM YAPTIRIN
Kış dönemlerinin yaklaşmasıyla kombilere binen yükün arttığını hatırlatan uzmanlar, yetkili servislerce cihazlara mutlaka bakım yapılmasını, İtfaiye tarafından yetkilendirilmiş firmalarca bacaların temizlik, bakım ve onarımlarının yapılmasının oluşabilecek tehlikeleri bertaraf edeceğini dile getirdi.
GÜVENLİK VETASARRUF İÇİN MENFEZLERİ KAPATMAYIN
Sıklıkla soğuk hava, ses ve toz şikâyetleriyle menfezlerin kapatıldığı bilgisini veren uzmanlar, menfezlerin güvenlik açısından çok önemli olduğunu ayrıca, cihazların yanması için gerekli oksijenin içeri girmesini sağlayarak enerji tasarrufu imkanı sunduğunu vurguladı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA