Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-09-2019 08:29   Güncelleme : 20-09-2019 08:29

Okullara sıkı denetim

Okullara sıkı denetim

‘Güvenli Okul Projesi’ kapsamında riskli olarak belirlenen okullarda, Niğde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 19 ekip ve 98 personelin katımıyla uygulama yapıldı.
‘Güvenli Okul Projesi’ kapsamında riskli olarak belirlenen okullarda Niğde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik, Asayiş ve Çocuk Şube ekipleri okul önlerinde uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada öğrencilere daha huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir eğitim imkânı sunmak amaçlanıyor. Okul önlerinde yapılan uygulamada 19 ekip ve 98 personel görev aldı. Konuya ilişkin bizzat uygulamaları yerinde inceleyen Vali Yılmaz Şimşek açıklamasında; “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, onlara sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamı hazırlamak adına her yıl olduğunu gibi bu yıl da bazı tedbirler aldık” diye konuştu.
RİSKLİ OKULLARA SIKI DENETİM
Öğrencilerin her anlamda rahat etmesi açısından birçok konuya dikkat edildiğini vurgulayan Vali Şimşek, “Bu tedbirlerimiz servis araçlarındaki şoförlerden, rehberlerin eğitiminden kantindeki gıdaların güvenliğine kadar geniş bir yelpazeyi kaplıyor. Biz özelikle okulların çevre güvenliğine önem veriyoruz, bu anlamda okullarımızı risk guruplarına göre sıraladık. Riskli okullarımıza özellikle asayiş, narkotik ve çocuk şubeden ekipler görevlendirdik. Ayrıca güvenlik sistemleri kurarak okul çevrelerini kameralarla daha güvenli hale getirdik. Güvenli Okul Projesi kapsamında zaman zaman uygulamalar gerçekleştiriyoruz ve bugünde onlardan birini ekiplerimiz icra ediyor. Uygulamada 19 ekip 98 personel bu uygulamada görev yapıyor” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA