Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-09-2019 07:35   Güncelleme : 18-09-2019 07:35

İleri düzey kodlama ‘öğretmen eğitimleri’ başlıyor

İleri düzey kodlama ‘öğretmen eğitimleri’ başlıyor

Altunhisar’da geleceğin meslekleri arasında ön sıralarda yer alan ‘Robotik Kodlama’ alanında ileri düzey eğitici eğitimleri verilecek.  AHİLER Kalkınma Ajansı’nca açılan 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Altunhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan ‘AHİKA ile Altunhisar’da İleri Düzey Kodlama Eğitimi Veriliyor’ adlı proje çerçevesinde ilçede Bilişim Teknolojileri ve Teknoloji Tasarım branşlarında görev yapan 20 öğretmene ileri düzey kodlama eğitimi verilecek.
2018 yılında yine AHİLER Kalkınma Ajansı destekleriyle ‘Temel Kodlama’ eğitimlerinin verildiği ilçede bu yıl ‘İleri Düzey Kodlama’ eğitimi verilecek olup katılımcı öğretmenler aracılığıyla söz konusu eğitimler ilçede öğrenim gören öğrencilere aktarılacak. 2023 eğitim vizyonu hedeflerine ulaşmak, öğrencilerin hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmalarını sağlamak ve geleceğin meslekleri arasında ön sıralarda yer alan ‘Robotik Kodlama’ eğitimi hususunda gençlerde altyapı oluşturmak amacıyla hazırlanan proje çerçevesinde öğretmenlere 8 günlük uygulamalı eğitim verilecek.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet SAYAR önümüzdeki dönemlerde müfredata girmesi planlanan ‘Kodlama Eğitimi’ dersleri noktasında ilçede görev yapan öğretmenlerinde altyapı oluşturması açısından projenin büyük önem arz ettiğini belirterek “Gerek teknolojik, gerekse eğitim, altyapısı olarak ilçemizi 2023 eğitim vizyonu hedeflerine ulaştırmaya çalışıyoruz. İlçemizde öğrenim gören gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlamak noktasında elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda bizlere destek olan AHİLER Kalkınma Ajansı yetkililerine, kaymakamlığımıza ve özveri ile çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyor projenin ilçemize, Niğde’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.   
Proje Koordinatörü Muhammet Kerim Uzun, eğitim alt yapısının güçlendirilmesi noktasında projelerin geliştirilerek devam edeceğini ve söz konusu projenin devamında ilçeye ‘Robotik Kodlama ve Beceri Atölyesi Uygulama Sınıfı’nın kazandırılmasını hedeflediklerini belirterek “Böylece ilçede öğrenim gören öğrencilerimizin teorik eğitimleri robotlar üzerinde uygulamalı olarak görmelerini sağlayacak, araştıran, düşünen ve üreten nesiller inşa ederken yakın geleceğin aranan meslekleri arasında yer alan ‘Robotik Kodlama’ alanında öğrencilerimize meslek kazandırmış olacağız” dedi.       

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA