Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-09-2019 08:58   Güncelleme : 17-09-2019 08:58

Gelenek bozulmadı

Gelenek bozulmadı

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm okullarda eğitimin başlaması münasebetiyle ‘İlköğretim Haftası’ kutlama programı düzenledi. Önceki gün sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’na çelenk bırakma töreni ile başlayan etkinlik, Alia izzetbegoviç İlkokulu’nda devam etti. Programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AKP Niğde Milletvekilleri Selim Gültekin ve Yavuz Ergun, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, ‘’Her yıl Eylül ayının 3. haftasını ‘İlköğretim Günü’ olarak kutladığımız bugüne hepiniz hoş geldiniz. 5-6 Eylül’de okul öncesi ile ilkokul 1. sınıfların uyumu ve 9 Eylül’de de bütün okullarımızın açılmasıyla 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamış bulunuyoruz. İlimizde 394 okulumuz, 4422 öğretmenimizle 72065 öğrencimize eğitim vermekteyiz. Şehrimizde derslik başına düşen öğrenci sayısı ilkokullarda 19, ortaokullarda 16 ve liselerde 18’dir. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilkokullarda 15, ortaokullarda 14, liselerdeyse 11’dir’’ dedi.
İKİLİ EĞİTİM SİSTEMİ NİĞDE’DE ORTADAN KALKTI
Yaşar, yeni yapılan eğitim yuvaları ile ikili eğitimin Niğde’de son bulduğunu ifade ederken ‘’Bugün ilimizde tüm okullarımızda normal eğitime geçmenin sevincini de yaşıyoruz. Yeni yapılan okul ve derslikler sayesinde şehrimizde ikili öğretim yapan okul kalmamıştır. Bu yıl ilk kez uygulanacak olan ara tatiller ise 1. Dönem 18-22 Kasım’da, 2. Dönem ise 6-10 Nisan’da yapılacak olup okullarımız 19 Haziran’da tatile girecektir’’ dedi.
HER KONUDA YANINIZDAYIZ
Milli Eğitim Müdürü Yaşar, öğretmenlere her konuda yanlarında olduğu mesajını verirken konuşmasında ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve yalnız öğretmenlerdir’ sözüne muhatap olmuş çok değerli meslektaşlarım, iyi bir tatilden sonra hepiniz dinlenmiş olarak göreve başladınız. Bugüne kadar olduğu gibi bu yılda aynı azim ve gayretle çalıştığınızdan eminim. Yavrularımıza vereceğimiz eğitim vatan, bayrak ve millet sevgisiyle harmanlanacak; ortaya bu millet için, bu vatan için alın teri dökecek nice kahramanlar yetiştireceksiniz. Bu kutlu görevde ihtiyaç duyduğunuz her konuda yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum’’ ifadelerine yer verdi.
Halil İbrahim Yaşar ‘’Sevgili öğrenciler; bilginin güç olduğu günümüzde, sizlerin de daha bilgili, daha güçlü olmanız için vaktinizi çok iyi değerlendirerek, çok çalışmanız gerektiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Sizlere ilim yolunda rehberlik eden öğretmenlerinizi ve bin bir fedakârlıkla ihtiyaçlarınızı gideren anne-babalarınızı mutlu etmek için çok çalışınız’’ dedi.
YAŞAR’DAN VELİLERE MESAJ
İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ‘’Değerli veliler; Bütün eksikliklerini tamamlayarak çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Bundan sonra onlar bizim evlatlarımızdır. Bizim için her öğrencimiz kıymetlidir. Onları eğitim halkasının dışında tahammülümüz yoktur. Eğitim imkânlarımızın çeşitliliği her geçen gün artmakta, her çocuğumuzun başarılı olacağı bir alan mutlaka vardır. Çocuklarımızı ilgi ve yetenekleri doğrultusunda desteklemeli ve dijital çağın getirdiği olumsuzluklardan mutlaka uzak tutmalısınız. Cehaleti yenmek ve aydınlık yarınlara ulaşmak için verdiğimiz bu mücadelede; her zaman olduğu gibi bu yılda desteklerinizi bizlerden esirgemeyin. Bu vesileyle 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyor, yolunuzun açık, çalışma azminizin sürekli, başarınızın daim olmasını diliyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum’’ dedi.
Program anasınıfı öğrencilerinin ront gösterisi, şiirler ve folklor gösterisi ile devam etti. 4. Sınıf öğrencileri okula yeni başlayan minik arkadaşlarına çiçek takdim ettiler. Program sonunda il protokolü günün anısına binaen okul bahçesine fidan dikerek yeni eğitim-öğretim yılını kutlamak üzere sınıfları ziyaret ettiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA