Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 13-09-2019 07:57   Güncelleme : 13-09-2019 07:57

Niğde Kalesi yeni yüzüne kavuşacak

Niğde Kalesi yeni yüzüne kavuşacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 8 maddelik Kentsel Dönüşüm Eylem Planı hazırladıklarını belirterek, Niğde Kalesi’nin de eylem planında yer aldığını açıkladı. Bakan Kurum, geçtiğimiz ay Niğde’ye ziyarette bulunmuş ve tarihi özelliği bulunan bölgeleri bizzat gezerek yerinde görmüştü. ‘Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi’yle kentlerin dönüşüm anayasasını oluşturacağız’ diyerek açıklamada bulunan Bakan Kurum “19 Şubat’ta valiliklerimize, belediyelerimize gönderdiğimiz genelge çerçevesinde belediyelerimizin hazırladıkları Strateji Belgesi’ne göre dönüşüm ilke ve esaslarını belirledik. Bu sayede her bir şehrimizin kendine özgü bir dönüşüm anayasası, planı olacak.” dedi.
NİĞDE KALEİÇİ ÖNEMLİ BİR PROJE
Bakan Kurum, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında, kentsel dönüşümün yeni yol haritası olan Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’nı kamuoyuyla paylaşırken 8 Maddelik eylem planı kapsamında Niğde Kaleiçi projesine de yer verdi. İstanbul Fatih’te önemli bir süreç yaşayacaklarını, tarihi yarımadada yönlenmesi gereken alanların dönüşümünü Fatih Belediyesi ile birlikte yapacaklarını aktaran Bakan Kurum, Konya Mevlana Meydanı, Niğde Kaleiçi, Erzurum Hacı Cuma, Kastamonu Nasrullah Cami ve çevresi, Afyon Mısri Çarşı, Kayseri Kaleiçi gibi son derece önemli projelerle çalışmalara başladıklarını, Diyarbakır, Tokat, Amasya ve Giresun’da da çalışmaların devam ettiğini, bu bölgelerde bulunan birçok yapıyı yenilediklerini kaydetti.
BAŞKAN SÖZ VERMİŞTİ
Niğde Kalesi ve çevresinin düzenlenmesi uzun yılardır beklenen bir konuydu. Birçok defa seçim vaatlerinde bulunan adaylar bir türlü bu değişimi sağlayamazken bu değişim ve yenilikçi proje, seçim döneminde kitapçığında da yer veren mevcut Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in öncülüğünde hayata geçirilmiş olacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA