Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-09-2019 08:07   Güncelleme : 09-09-2019 08:07

Amaç eğitim-öğretim kalitesini yükseltmek

Amaç eğitim-öğretim kalitesini yükseltmek

Niğde Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasında Vali Yılmaz Şimşek yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, Niğde’ye ve ülkemize hayırlı olması diledi.
Toplantının ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitim ve öğretim yılını güven ve huzur içerisinde geçirebilmeleri açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirttiği konuşmasında Vali Yılmaz Şimşek; “Bu kapsamda toplantımızda alınan bazı kararları sizlerle paylaşacağız, yine sizlerin görüş ve önerilerini alacağız, varsa eksiklikleri gözden geçireceğiz ve ona göre tedbirler alacağız” dedi. Eğitimin, üzerinde bütün paydaşlarıyla birlikte hassasiyetle durulduğunda başarı getiren ve ülkelerin geleceğini şekillendiren bir hizmet alanı olduğunu ifade eden Vali Yılmaz Şimşek, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın donanımlı olarak geleceğe hazırlanmaları, çağın ve toplumun gereklerine uygun; sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak için alınacak tedbirler hassasiyetle takip edilecektir.  Hepimizin bildiği üzere ilimizde 2018-2019 eğitim öğretim yılı ülke geneli ortalamalara bakıldığında başarılı bir şekilde tamamlanmış diyebiliriz. Tabi ki, amacımız eğitim öğretim kalitesini, başarı seviyesini daha yükseğe çıkarmaktır. Bu konuda idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz işbirliği içinde özveriyle, sabırla ve kararlılıkla hep birlikte seferber olup mesai mefhumu gözetmeksizin çok çalışmalıyız. Ben bu duygularla tekrar toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Vali Şimşek’in konuşmasının ardından okullarımızın çevresindeki güvenlik kameraları, fiziki tedbirler, okul çevrelerinde uyuşturucu madde satışına karşı alınacak önlemler, okul servis araçlarında öğrenci güvenliğine yönelik yapılması gerekenler ilgili kurum yetkilileri tarafından sunumlarla anlatıldı. Toplantı, katılımcıların sorun, görüş ve taleplerinin alınmasıyla devam etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA