Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 24-08-2019 08:12   Güncelleme : 24-08-2019 08:12

Başkan Özdemir : Kaçak yapılara geçit vermeyeceğiz

Başkan Özdemir : Kaçak yapılara geçit vermeyeceğiz

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yeni dönemle birlikte Niğde’de yapılan kaçak yapılara göz yummayacaklarını ve kurulacak olan yıkım ekibiyle birlikte yapılan kaçak yapıları yıkacaklarını kanunsuz yapılan işlerle sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, söz verdiği projelere başladığını birçoğunun da proje aşamasının tamamlanıp 2019 yılı sonunda temelinin atılacağının altını çizdi. Şeffaf Belediyecilik vurgusu yapan Başkan Özdemir, kanunsuzluğun ve kanunsuz işlerin karşısında olacağının altını çizerek, “Yıkım ekibi kuruyoruz. Niğde’de birçok kanunsuz yapı yapılıyor. Bazı vatandaşlarımız kanun tanımıyor. Bugüne kadar Niğde’de bir yıkım gerçekleşmedi. Ancak bundan sonra yıkım ekibi kurduk ve kanunsuz yapıları yıkacağız” dedi.
KAÇAK YAPILARA İZİN YOK
Kaçak yapılarla ilgili mücadele edeceklerini ve hiçbir kanunsuz işe izin vermeyeceklerini belirten Özdemir; “Özellikle Niğde’de inanılmaz derecede kaçak yapı yapılıyor, vatandaş hiçbir şekilde kural, kanun nizam tanımıyor. Bunlarla ilgili belediye olarak tespitler yapıyoruz ve cezalar yazıyoruz. Bu kaçak yapılarla ilgili yıkım ekibi de kuruyoruz. Bu zamana kadar Niğde’de hiçbir kaçak yapının yıkıldığı görülmemişti ama bundan sonra görülecek. Adam göstere göstere kaçak bir iş yapıyorsa belediye olarak bunlara göz yummayacağız.  Zamanında yapılmış yapılarla imar affından yararlananlarla bizim işimiz yok. Ama bundan sonra yeni dönemde kaçak yapılara izin vermeyeceğiz. Kaçak suyla mücadelemiz inanılmaz derecede devam ediyor. Bundan sonra artık kaçak yapılarla ilgili belediye olarak göz yummayacağız ve izin vermeyeceğiz. Belediye olarak kuracağımız yıkım ekibimizle birlikte kaçak yapılan yapılarla mücadelemiz devam edecek” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA