Advert
GÜNCEL HABER
Giriş Tarihi : 17-05-2019 07:58   Güncelleme : 17-05-2019 07:58

DTÖ sınır ötesi e-ticaretin kurallarını oluşturuyor

DTÖ sınır ötesi e-ticaretin kurallarını oluşturuyor

Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) tarafından Cenevre’de yapılan toplantıda, sınır ötesi e-ticarette geçerli olacak düzenlemeler masaya yatırıldı.
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) tarafından Cenevre’de yapılan toplantıda, hali hazırda uluslararası düzenlemelerin olmadığı sınır ötesi e-ticarette kurallar masaya yatırıldı.
Dünya Ticaret Örgütü’nün (DTÖ) 80’den fazla üye ülkesi, uluslararası kurallara dayalı bir elektronik ticaret yol haritasını belirlemek amacıyla görüşmeleri başlattı.
E-ticaretin kolaylaştırılmasının yolları ayrıldı
Cenevre’de Japonya, Avusturalya ve Singapur’un ortak başkanlığında yürütülen DTÖ toplantısında, katılımcı ülkelerce sınır ötesi e-ticaretin kolaylaştırılması amacıyla gümrük uygulamaları ve müşteri bilgilerinin sınır ötesi değişiminin yolları tartışıldı. ABD tarafından toplantıda küresel çevrimiçi tüketici bilgilerinin açık bir ortamda paylaşılması istenirken, Çin önemli bilgilerinülkeiçindetutulmasındanyanabiryaklaşımsergiledi.
Sınır ötesi e-ticaret konusunda uluslararası düzenlemeyok!
E-ticaret alanında bir önceki DTÖ toplantısı, 2019 yılının başlarında gerçekleştirilmiş ve söz konusu toplantıda; e-ticaretin, küresel ekonomi, iş dünyası ve tüketiciler için sunduğu fırsatların DTÖ müzakereleri vasıtası ile nasıl yakalanabileceğine dair üye ülkeler görüşlerini paylaşmışlardı. Hali hazırda, sınır ötesi e-ticaret alanında uluslararası düzenlemelerin olmadığına dikkat çekiliyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA