Advert
CHP HABER
Giriş Tarihi : 17-05-2019 07:53   Güncelleme : 17-05-2019 07:53

Gürer’den MEB’e ‘Duyarlılık’ çağrısı

Gürer’den MEB’e ‘Duyarlılık’ çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda hem atama bekleyen hem de görevdeki öğretmenlerin yaşadığı mağduriyete dikkat çekti. 
Milli Eğitim Bakanlığını, sorunların çözümü için daha duyarlı ve çözüm odaklı değerlendirme yapmaya davet eden Gürer, eğitimde kalite ve başarının bu şekilde artabileceğini vurguladı.  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak, atama bekleyen, görevde olan, ücretli görev yapıp kadro talebinde bulunan ve özel rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin sorunlarına değindi. 
ÖĞRETMENLERİN BEKLENTİLERİ
Ataması yapılmayan öğretmenlerin atama beklediğini, görevde bulanan öğretmenlerin ise özlük haklarında düzenleme ve 3600 ek göstergenin çıkarılmasını talep ettiğini belirten Gürer, beş yılını dolduran ücretli öğretmenlerden kadroya geçememiş olanlar ise kadro beklediğine dikkat çekti.
ÖZEL REHABİLİTASYON ÖGRETMENLERİ
CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan, 657'ye kadrolu olarak tabi olmayan ancak ödül ve cezada 657'ye tabi olan, kimlikleri dahi öğretmen olarak verilmeyen öğretmenlerin de Millî Eğitim Bakanlığı kadrosuna geçmek istediklerini anlattı ve MEB tarafından kadro verilmesini  istediSÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN ATAMA TALEBİ
Öğretmenlerin beklentilerini yazılı soru önergeleriyle Milli Eğitim Bakanlığına ilettiğini anımsatan CHP Milletvekili Gürer, Milli Eğitim Bakanının, ilgili mevzuatı gerekçe göstererek sözleşmeli öğretmenler için yeni atama yapılamayacağını açıkladığını  söyledi. Kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.
SORUN VARSA ÇÖZÜM DE OLMALIDIR 
Milli Eğitim Bakanının, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde görev yapanlara da Milli Eğitim Bakanlığınca kadro verilemeyeceğini belirtiğini ifade eden Gürer, “Sorun varsa çözüm de olmalıdır” . SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ EĞİTİMDE KALİTE VE BAŞARIYI ARTIRIR 
Mağdur edilen öğretmenlerin haklarının verilmesi için Bakanlığı daha duyarlı ve çözüm odaklı değerlendirme yapmaya davet eden Gürer, “ Öğretmenlerimizin sorunlarının çözülmesi, eğitimde kalite ve başarıyı artıracaktır” ifadelerini kullandı. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA