Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-03-2019 07:20   Güncelleme : 27-03-2019 07:20

Yeni Teneffüs Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

Yeni Teneffüs Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

 

40 dakika ders, 40 dakika teneffüs uygulaması ne zaman başlayacak? 40 dakika ders, 40 dakika teneffüs projesi hangi okullarda uygulanacak? Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında uygulanacak olan 40 dakika ders, 40 dakika teneffüs uygulaması pilot okullarda başladı. 40 dakika ders, 40 dakika teneffüs projesinde öğrencilerin teneffüsleri sanat ve spor etkinliği ile doldurma imkanları var. İşte uygulamanın ayrıntıları...

40 dakika ders, 40 dakika teneffüs uygulamasının ne zaman başlayacağı veliler ve eğitimcilerin yanı sıra öğrenciler tarafından da merak ediliyor. Öğrenciler uygulamanın önümüzdeki eğitim öğretim yılında uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor. Peki 40 dakika ders, 40 dakika teneffüs projesi hangi okullarda uygulanacak? 40 dakika ders, 40 dakika teneffüs uygulaması hangi illerde başladı? 40 dakikalık teneffüslerde öğrenciler isterse spor aktivitelerine katılıyor, isterse resim ve müzik gibi etkinliklere katılıyorlar. İşte projenin detayları...
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında '40 dakika ders, 40 dakika teneffüs' uygulaması Antalya'da 14 ilk ve ortaokulda pilot olarak başladı. 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Antalya'da 14 ilk cve ortaokulda pilot olarak uygulanmaya başlanan ''40 Dakika Ders, 40 Dakika Teneffüs' projesi, ilköğretim öğrencilerinin gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor.
Hürriyet gazetesinde yer alan haberde 14 pilot okuldan biri olan Kemer'deki Hacı Mehmet Saygin İlkokulu'nda uygulamanın detayları, öğretmen ve öğrencilerin görüşlerine yer veriliyor.
40 dakikalık teneffüslerde badminton, resim, müzik, halkoyunları, kick boks, futbol, judo, işaret dili gibi etkinlikleri halk eğitim merkezlerinden görevlendirilen öğretmenler; istop, satranç, masatenisi, seksek, yakartop, beştaş, yedi kiremit, mendil kapmaca, ip atlama gibi çalışmalarıysa sınıf öğretmenleri gerçekleştiriyor. Gönüllülük esasına dayalı olan bu eğitimlere katılan öğretmenlere, aylık yaklaşık 700 TL ek ders ücreti ödeniyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA