Saadet Partisi (SP) Niğde Belediye Başkan Adayı Murat Güngördü, şehrin ekonomik kalkınması yönünde önemli adımlar atacaklarını açıkladı.
Güngördü, “Türkiye’nin dört bir yanında ekonomik kalkınma ve istihdam alanlarında karşılaşılan sorunlar, toplumun genel yapısını ve bireylerin yaşam kalitesini derinden etkileyen meselelerdir. Belediye Başkanı olduğumda şehrimizin ekonomik kalkınması yönünde çok önemli adımlar atacağım. Bu konuda Ekonomik ve Sosyal İşler Başkanlığımız ile detaylı çalışmalar yürüteceğiz. Bu konudaki projelerimizi şu şekilde özetleyebilirim:
1. Yerel İşletmeler için Destek Paketleri Sunacağız: Küçük ve orta ölçekli işletmelere finansal destekler ve belediye inisiyatifinde olan alanlarda vergi indirimleri sağlayacağız.
2. Genç Girişimcilere Özel Teşvikler Sunacağız: Genç girişimcilere yönelik hibe, kredi olanak- ları sağlayacağız ve mentorluk programları düzenleyeceğiz.
3. Mesleki Eğitim Merkezleri Açacağız: İş piyasasının ihtiyaç duyduğu becerileri kazandıracak mesleki eğitim merkezleri kuracağız.
4. Yerel Tarım Üreticisini Destekleyeceğiz: Yerel tarıma yönelik destek programları ve çiftçilere danışmanlık hizmetleri sunacağız. Yerli tohumların ve bitkilerin korunması için programlar geliştireceğiz.
5. Yerel Sanayi Bölgelerini Geliştireceğiz: Yerel sanayi bölgelerinin altyapısını iyileştirecek ve teşvikler sunacağız.
6. Teknoloji ve Yenilikçilik Merkezleri Kuracağız: Yenilikçi girişimler ve start-up’lar için teknoloji merkezleri açacağız.
7. Küçük İşletmeler için Pazarlama ve Tanıtım Desteği Sağlayacağız: Yerel işletmelerin pazarla- ma ve tanıtımını destekleyeceğiz. Yerel ürünlerin farklı pazarlara açılmasını sağlayacağız.
8. Yerel Üretici Kooperatiflerini Teşvik Edeceğiz: Yerel üreticilerin kooperatifler kurmasını teş- vik edeceğiz ve bu kooperatifleri destekleyeceğiz.
9. Helal Gıda Güvenliğini Sağlayacağız: Helal gıda güvenliğini sağlayacak ve etkin denetimler yapacağız.
10. Turizm Altyapısını Geliştireceğiz: Turistik alanlarda altyapı ve hizmet kalitesini artıracağız ve turizmin kentlerimizin kalkınmasındaki rolünü yükselteceğiz.
11. Kadın Girişimcileri Destekleyeceğiz: Kadın girişimcilere yönelik özel hibe ve eğitim programları sunacağız.” dedi.
(İbrahim UGUN)