Saadet Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı Murat Güngördü, Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Çanakkale Zaferi’nin, adı tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden Güngördü “Çanakkale zaferi, milletimizin hangi şartlarda olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin bir delilidir” dedi.
Çanakkale zaferinde, Anadolu’nun yanı sıra, Tebrizli, Halepli, Şamlı, Silistreli, Bağdatlı Kudüslü… yüzlerce şehidin verildiğini hatırlatan Saadet Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı Murat Güngördü; “Tarih sadece anmak için değil anlamak ve ders çıkarmak için vardır. Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders birlik ve beraberliğimizdir. Bundan 109 yıl önce Çanakkale’de ortaya konan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız. Çanakkale geçilmedi, Allah’ın izniyle geçilmeyecek! Çünkü biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiç bir engel, bozamayacağımız hiçbir oyun yoktur” vurgusunu yaptı.
Murat Güngördü “250 bin şehit verdiğimiz ama sonunda zafere ulaştığımız bu savaşta şehit olan tüm kardeşlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun” ifadesini kullandı.
(İbrahim UGUN)