Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Miraç Kandili münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımlayarak, İslam Alemi’nin kandilini tebrik etti.
Belediye Başkanı Emrah Özdemir, mesajında miraç kandilinin, üç ayların feyz ve bereket kapılarından biri olduğunu vurguladı. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin bu mübarek gecede, Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde, Mekke’deki Mescidi Haram’dan Kudüs’teki Mescidi Aksa’ya oradan da yüce alemlere ve ilahı huzura yükseldiğini belirterek; ‘’Miraç, peygamber efendimizin Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı kutsal bir yolculuktur. Manevi dünyamızın aydınlandığı; sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel şekilde yaşandığı bu özel güne erişmenin sevincini, geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı Asrın Felaketinin 1. Yıldönümüne denk gelmesi nedeniyle buruk bir şekilde yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.
Başkan Özdemir, toplumun manevi değerlerini güçlendiren birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği, insanın gönlünü aydınlatan ve kendi iç dünyasına yaptığı bir yolculuk olarak da adlandırılan Miraç Kandilinin tüm İslam Aleminin dualarla idrak ettiği mübarek gecelerden biri olduğunu da işaret etti. Bu mübarek gecede müminler için sayısız rahmet ve lütufların olduğunu vurgulayan Başkan Özdemir, “Bu gecenin, Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşayarak, omuz omuza verip tüm zorlukları aşmamıza; İslam Aleminin ve tüm insanlığın barış ve huzur içerisinde; savaşlardan, felaketlerden ve salgın hastalıklardan arındırılmasına vesile olması en büyük arzumuzdur” dedi. Başkan Özdemir, mesajında, “Bu duygu ve düşüncelerle başta Niğdeli hemşerilerimiz ve aziz milletimiz olmak üzere tüm İslam Aleminin miraç kandilini tebrik ediyor; tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)