Rektör Uslu Altunhisar Kaymakamı Yiğit’i ziyaret etti Rektör Uslu Altunhisar Kaymakamı Yiğit’i ziyaret etti

Vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, bayramın tüm dünyaya ve İslam alemine barış ve huzur getirmesini diledi.
Bayramların birlik, beraberlik ve dostlukların pekiştiği, dargınlıkların ortadan kaldırıldığı, yardımlaşmanın en üst seviyeye ulaştığı özel günler olduğuna işaret eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Millet olarak, hep birlikte, Kurban Bayramı’nı yaşayacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Kardeşçe duyguların arttığı, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin en iyi şekilde sergilendiği bu özel günleri fırsat bilerek, Kurban Bayramı’nın coşkusunu en iyi şekilde yaşamalıyız” dedi.
BAŞKAN ÖZDEMİR SAVAŞLARIN, KAN VE GÖZYAŞLARININ SON BULMASINI DİLEDİ
Mesajında, başta İsrail’in Filistin’e uyguladığı insanlık dışı saldırılar olmak üzere, dünyanın farklı bölgelerinde devam eden savaşların, kan ve gözyaşlarının son bulmasını da dileyen Başkan Özdemir, “Tüm dünyanın gözü önünde Gazze’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Her gün onlarca bebek, onlarca çocuk, onlarca masum insan katlediliyor.  Kurban Bayramı’nın, dünyanın her yerindeki savaşların son bulmasına, İslam âleminde ve tüm dünyada barış ve kardeşliğin hâkim olmasına vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
BAZI BİRİMLERDEKİ PERSONELLERİMİZ GÖREV BAŞINDA OLACAK
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, şehit ve gazileri de yad ettiği mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, geçmişten günümüze vatanımızın birlik ve bütünlüğü için gözünü kırmadan canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca başta zabıta, temizlik ve veteriner hizmetleri olmak üzere Niğde Belediyesi bünyesindeki bazı birimlerde personelin, görevlerinin başında olacağını da anımsatan Başkan Özdemir, “Bu vesileyle kıymetli hemşerilerimin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bu özel günlerin; birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyor, tüm hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.
(Salih ALPTEKİN)

Editör: Niğde Haber