Hastane veri hazırlama görevlisi hayatını kaybetti Hastane veri hazırlama görevlisi hayatını kaybetti

Niğde Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe, Niğde El Ele Derneği tarafından uygulanan ‘Askıda Ekmek’ uygulamasıyla şehirdeki bakkal ve bayilerden 20 bin ekmeğin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını duyurarak Ele ele derneğine teşekkür etti.
Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Göktepe; “Niğde merkezde bulunan Bakkal ve büfelerde Niğde El Ele Derneği tarafından başlatılan askıda ekmek uygulaması kapsamında esnafımıza destek olan vatandaşlarımıza, Niğde El Ele derneği Başkanı Yusuf Güleç’e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Ramazan ayının ilk haftalarında kent genelinde bulunan bakkal ve bayilerimizde şuana kadar 20 bin ekmek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. İhtiyaç sahiplerine yardım ve destek olmak isteyen vatandaşlarımız Bakkal ve bayilerimizde bulunan askıda ekmek uygulamasından da destek olabilirler” dedi.
Niğde Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe, Ramazan ayının, bolluk bereket ve paylaşmak anlamına geldiğini belirterek, tüm Niğdelilerin Ramazan alışverişini ve Ramazan kolilerini küçük esnaftan yapmalarını istedi. Sabahın ilk ışıklarıyla dükkânını açıp sahura kadar hizmet veren, ülkemiz ekonomisinin en önemli ticari teşekkülünü oluşturan küçük esnafa toplumun tüm kesimlerinin sahip çıkması gerektiğini belirten Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe, “vatandaşlara Ramazan ayı alışverişlerini, ağırlıklı olarak ithal ürünlerin satıldığı, cari açığın körüklendiği AVM ve zincir marketlerden değil, yerel esnaftan yapmaları, ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtacak hayırseverlere de gıda kolilerini küçük esnaftan tedarik ederek küçük esnaflara sahip çıkılması ve onlara destek olmaları çağrısında bulundu.
Bakkal, manav, fırıncı, lokantacı, kasap, tatlıcı ve kuru yemişçi başta olmak üzere gıda sektöründe faaliyet gösteren esnafın hazırlıklarını tamamlayarak Ramazan'ın gelmesini beklediklerini belirten Göktepe, "Ramazan demek, bolluk bereket demek. İhtiyaç sahibinin gözetildiği, birlik ve beraberliğin en üst seviyeye çıktığı iftar sofraları için Ramazan alışverişine çıkacak vatandaşlar çarşı, pazara hareketlilik getirecek. Ramazan ayının bereketiyle birlikte piyasaların canlanması esnaflarımızın da yüzünü güldürecek" dedi.
Ramazan alışverişi için küçük esnafın tercih edilmesinin toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün de bir gereği olduğunu belirten Oda Başkanı Göktepe, "Gelin Ramazan ayının bereketini mahallemizin ışığı olan esnafımızla paylaşalım. Paylaşalım ki mahallemizin ışığı sönmesin" diye konuştu.
(Dahi GEDİK)