Gürer: Borcu olmayan çiftçi yok Gürer: Borcu olmayan çiftçi yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarım politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Orman Bakanlığı’nın orman yangınlarına dair farkındalık yaratmak için başlatılan kampanya ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın bugün başlattığı "Orman Benim Kampanyası" son derece önemli ve değerlidir. Çünkü orman yangınlarının önlenmesi hepimizin ortak sorumluluğudur. Biz Cumhuriyet Halk Partisi ve yerel yönetimler olarak, bu sürecin tam da içerisinde yer alacağız” dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın başlattığı "Orman Benim Kampanyası” önemli ancak tek başına yeterli olmadığını belirten Erhan Adem, Ormanları korumak sadece kampanyalarla değil, samimi bir kararlılıkla mümkün olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Yıllardır bu konuya gereken önem verilmemiş, insan kaynaklı sorunlar görmezden gelinmiştir. İktidar ormanlarımızı gerçekten sahiplenmemiş, onlara hak ettikleri değeri vermemiştir. Şimdi ise orman teşkilatının kara ve hava unsurlarıyla bu felaketlere karşı hazır olup olmadığı dahi tam olarak bilemiyoruz. Orman teşkilatının kara ve hava unsurlarıyla yangınlara hazır olduğunu ümit ediyoruz.
Ormanları korumak sadece kampanyalarla değil, samimi bir kararlılıkla mümkündür. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi ve belediyeleri olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Tüm personel ve ekipmanlarımızla olası yangınlara müdahale etmek için seferber olacağız. Ancak Bakanlığın da sadece kampanya yapmakla kalmamasını, ormanlarımızı korumak için her türlü önlemi ve tedbiri şimdiden almasını tavsiye ediyorum.
Hep birlikte el ele verirsek, ormanlarımızı bu yangın felaketinden koruyabiliriz. Bugünün değil, yarınların sorumluluğunu taşıyoruz. Ormanları sahiplenmek, onlara değer vermek hepimizin insani görevidir.
(Dahi GEDİK)