“Çok çabuk yatırım yapan bir belediyeyiz”

GÜNCEL - 2018-07-12 08:44:29

“Çok çabuk yatırım yapan bir belediyeyiz”
Bu içerik 348 kez okundu.

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan şehre kazandırılan önemli yatırımlardan olan güneş enerji sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.
Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde için durmaksızın çalışmaya, şehre ciddi anlamda yatırımlar yapmaya devam ediyor. 
Bu kapsamda faaliyete geçen güneş enerji sisteminin yer aldığı panellerde incelemede bulunan Başkan Özkan; “Niğde Belediyesi olarak önemli bir yatırımımızın yanındayız. Bu yatırımımız geçen haftadan itibaren hizmete girdi. Yatırımımız enerji santrali ama güneş enerjisiyle çalışan bir sistem kısa adı GES diye tabir ettiğimiz bu sistemleri lisanssız olarak sadece belediyelere tahsis etti TEİAŞ. Bizde Niğde Belediyesi olarak bu tahsisi duyar duymaz hemen faaliyete geçtik. İlk etapta 1 megavat olan bu panelleri faaliyete geçirdik. Aşağı yukarı bir buçuk yıldır üzerinde çalışılıyor. Bugünkü değerlerle 5 Milyon lira civarında belediyemizin kendi bütçesinden para harcadık. Amacımız sadece bu 1 megavat değil, 1 megavatı yaptıktan sonra biz tekrar 5 megavatı da lisanssız olarak kullanım hakkı elde ediyoruz. Bu yeni yaptıracağımız arıtma tesisini de 1 megavatlık güneş enerji sistemi kuracağız. Arkasından da yine 3 megavatlık enerji sistemi kurma hakkını kazanmış oluyoruz bu tesisi kurmakla. Biz bu noktada diğer belediyeler arasında çok duyarlı, çok çabuk davranan, çok çabuk yatırım yapan bir belediyeyiz Niğde Belediyesi olarak. Çünkü enerji günümüzün en önemli konusu. Ve artık çevreyi kirletmeden ek yatırım yapmadan şu gördüğümüz enerji her ay 100 bin lira civarında bize gelir sağlayacak. Zaten biz enerjiyi de çok tüketen bir belediyeyiz. Su pompalarıyla içme suyumuzun sağlanmasında çok enerji tüketiyoruz. O bakımdan enerjinin kıymetini Niğde Belediyesi olarak çok iyi biliyoruz. Yatırımlarımızı da o yönde gayet çabuk olarak yapıyoruz. Bu güneş enerjisiyle çalışan elektrik santralimiz Niğde’mize, Niğde Belediyemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Matbaa/Ofset Baskılarınız İçin Tıklayınız

Matbaa/Ofset Baskılarınız İçin Tıklayınız

13:16 -

Metruk Yapılara Polis Denetimi

Metruk Yapılara Polis Denetimi

07:21 - ASAYİŞ

Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

07:14 - GÜNCEL

Niğdeli Gaziler Kahramanmaraş’ta

Niğdeli Gaziler Kahramanmaraş’ta

07:08 - GÜNCEL

Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu, Valiliği Ziyaret Etti

Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu, Valiliği Ziyaret Etti

07:05 - GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Niğde’ye Geliyor

Cumhurbaşkanı Niğde’ye Geliyor

06:52 - GÜNCEL

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri