Niğde’de 15 Temmuz özel bir programla anılacak

GÜNCEL - 2018-07-12 08:40:41

Niğde’de 15 Temmuz özel bir programla anılacak
Bu içerik 910 kez okundu.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimine karşı Türk halkının kahramanca verdiği mücadelenin ikinci yılında 81 ilde programlar düzenlenecek. 
Niğde’de 15 Temmuz özel bir programla anılacak.  Yurt genelinde olduğu gibi Niğde’de 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece saat 00.13'te tüm camilerde selâlar okunacak. 15 Temmuz günü saat 20.00’da Ömer Halisdemir meydanında demokrasi nöbeti tutulacak olup Kuran’ı Kerim tilaveti, protokol konuşmaları, 15 Temmuz darbe girişimi belgeseli ve Devlet başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları sinevizyonda canlı olarak izlenecek.
Niğde Valili tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri 12 Temmuz Perşembe günü saat 14.00’da Kültür merkezinde düzenlenecek konferansla başlayacak. Etkinlik 13 Temmuz Cuma günü saat 10.00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü temalı fotoğraf sergisi açılışı yapılacak. Açılış sonrası saat 10.15’de şehitlik ziyareti gerçekleştirilecek olup program saat 12.00’da Fatih Sultan Mehmet camisinde şehitler için okunacak Hatmi şerif duası ile devam edecek. 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri 14 Temmuz saat 19.00’da Şehit yakınları ve gaziler onuruna akşam yemeği verilecek. Program 15 Temmuz saat 09.00’da 15 Temmuz Şehitlerini anma büyük erkekler yol bisikleti şampiyonası Niğde valiliği önünden başlayacak olup Ömer Halisdemir’in kabrinde sona erecek. Protokol üyeleri saat 11.00’da şehit kabirlerini ziyaret edecek olup şehit kabirlerinde Kuran’ı Kerim okunup ve Dualar edilecek. Program saat 11.30’da Ömer Halisdemir’in kabrinin yakınında bulunan mescidin açılışı gerçekleştirilecek olup saat 11.45 Bisiklet Türkiye şampiyonası ödül töreniyle devam edecek. 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri Çukurkuyu kasabasında bulunan 15 Temmuz Şehitleri hatıra ormanında fidan dikimiyle devam edecek olup saat 12.30’da Dışarı camide mevlit programı düzenlenecek. Saat 19.00’da Derbent Kavşağında başlayacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü yürüyüşü Ömer Halisdemir meydanında sona erecek.  Niğde halkı ellerinde sadece Türk Bayraklarını alacaklar "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik yürüyüşüne katılacaklar.   Şehitlikten başlayan yürüyüş Ömer Halisdemir Meydanına kadar sürecek ve burada sabaha kadar nöbet tutulacak. Programda 15 Temmuz şehitleri anılacak. 15 Temmuz 2016’da  ellerinde Türk bayraklarıyla cadde ve sokaklara çıkıp meydanları doldurarak darbecilere karşı  koyan vatandaşlar, Hain Darbe girişiminin ikinci yılında da ülke genelindeki demokrasi nöbetleriyle milli  iradeye nasıl sahip çıktığı bir kez daha tüm dünyaya gösterecek. Ömer Halisdemir Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması, canlı olarak verilecek. Niğde halkının anma programına büyük ilgi göstereceği bekleniyor.

Sende Yorumla...
Matbaa/Ofset Baskılarınız İçin Tıklayınız

Matbaa/Ofset Baskılarınız İçin Tıklayınız

13:16 -

Metruk Yapılara Polis Denetimi

Metruk Yapılara Polis Denetimi

07:21 - ASAYİŞ

Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

Vali Şimşek Sevgi Çocuklarının Konuğu Oldu

07:14 - GÜNCEL

Niğdeli Gaziler Kahramanmaraş’ta

Niğdeli Gaziler Kahramanmaraş’ta

07:08 - GÜNCEL

Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu, Valiliği Ziyaret Etti

Bakan Yardımcısı Kavaklıoğlu, Valiliği Ziyaret Etti

07:05 - GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Niğde’ye Geliyor

Cumhurbaşkanı Niğde’ye Geliyor

06:52 - GÜNCEL

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri